Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaTeknolojiAndroid Rootsuz Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Android Rootsuz Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Çoğu insanlarda Android cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlar diğer insanlarla iletişim kurmamızı sağlar. İletişim kurmamızın yanı sıra Android cihazlarla oyunlar oynar, programlar kullanır ve kişisel isteklere göre düzenleme yaparız. Android telefonların çoğunda program çalıştırmak için root yetkisi istemektedir.

Cihazında root bulunmayan kullanıcılar ekran videosu çekmek için kullanabileceği programlar bulmak isterler. Cihazında root olmayan kullanıcıların ekran videosu çekmek için kullanacağı programlar aşağıdaki gibidir. Bu bilgiler kullanıcıların Android rootsuz ekran videosu nasıl çekilir? Sorusunun cevabını vermektedir.

Az Screen Recorder Uygulaması

Rootsuz Android cihazlara sahip olan, fakat ekran videosu çekmek isteyen kullanıcılar için en ideal programlardan biridir. Bu uygulamayla birlikte ekran videosu çekebilir, ekran fotoğrafı çekebilir ve ses kaydedebilirsiniz.

Mobizen Uygulaması

Aynı şekilde rootsuz Android cihazlarda ekran videosu çekmek isteyen kullanıcılar için kullanılan bir programdır. Mobilden uygulaması Android sürümü 4.0 üzeri olan cihazlarda kullanılabilir.

  • Bu uygulamada da ekran videosu çekebilir.
  • Ekran fotoğrafı çekebilir.
  • Ses kaydedebilirsiniz.

Bunlara ek olarak usb ve wi-fi ile cihazı bilgisayara bağlanarak bilgisayar üzerinden işlem yapabilme olanağınızda vardır.

Android Rootsuz Ekran Videosu Nasıl Çekilir?
Android Rootsuz Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Shou Uygulaması

Bu uygulama, kullanıcılarının beklediğinin ötesinde işler yapan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde insanlarla sohbet edebilirsiniz. Ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanmak için cihazınızın Android sürümünün 5.0 ve üstü olması gerekmektedir.

Rech Uygulaması

Bu uygulamayı kullanmak için cihazınızın Android 5.0 lollipop sürümüne sahip olması gerekmektedir. Bu uygulamanın diğerlerinden bir farkı vardır. Bu uygulama ile ekran videosu çekmek isteyen kullanıcılar video çekmek için cihazını bilgisayara bağlamalıdırlar. Bilgisayara bağlanmadan ekran videosu çekme imkânı bulunmamaktadır. Bu uygulama ek olarak kullanıcılara, çekim sırasında çekimi durdurma, çekim sırasında çekimi devam ettirme, tıklanılan yerleri vurgulama ve mikrofonda ses kaydı yapabilme fırsatı sunmaktadır.

Litecam Uygulaması

Bunların dışında rootsuz ekran videosu kaydetme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız Litecam Android adlı yazılım sizlere sunulabilecek diğer bir öneridir. Bu yazılım Android cihazınızın bilgisayara bağlanmasıyla çalışır. Bu program video içinde ekran görüntüsü almanıza olanak sunar. Video çekim süresi bakımından herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu sitede rootsuz ekran videosu çekebileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar