Pazar, Mart 3, 2024
Ana SayfaEvcil HayvanlarAta Binme Korkusu Nasıl Yenilir?

Ata Binme Korkusu Nasıl Yenilir?

Atlar oldukça samimi ve yakın dostlar olmasına rağmen birçok insan onlara binmekten korkar. Bu nedenle akıllarında tek bir soru olur. Ata binme korkusu nasıl yenilir? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişse bile genel olarak cevap sevgiden geçer. Atlar çok asil ve duygusal hayvanlardır. İnsanlar atlar ile duygusal bir ilişki kurabilir. Bu duygusal ilişki ne kadar kuvvetli olursa korkular o kadar geriler.

Ata Binme Korkusu
Ata Binme Korkusu

Korkuyu Yenmenin Yolları

Ata binme korkusunu yenmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Birçok yol duygusal bağdan geçer.

Kısaca sıralarsak;

  1. At ile duygusal bir bağ kurulmalı ve at tarafından kabul görülmelidir. Atı seçmek onun sizi seçtiği manasına gelmemektedir.
  2. Profesyonel bir binici yardımı alınmalıdır.
  3. Attan düşme ihtimalinde ne gibi tepkiler verileceği öğrenilmelidir.
  4. At sanki bir arkadaşmış gibi sürekli olarak onunla vakit geçirilmelidir.
  5. Kaliteli ekipmanlar kullanılmalı, böylece düşüş nedeni ile sakatlıklar en aza indirgenmelidir

  1. .

Bu gibi yollar kullanılarak ata binme korkusu azaltılabilir hatta yenilebilir. Yapılan şeylere rağmen ata binilemiyor ise profesyonel birisi ile ata binilebilir.

Ata Binmekten Neden Korkulur?

Atlar oldukça hızlı ve vücutları gereği yüksek hayvanlardır. Aynı zamanda herhangi bir böcek, yılan gibi hayvanlardan kolaylıkla korkarlar. Korkan bir at arka 2 bacağının üzerine kalkarak binicisini üzerinden düşürebilir. At bunu bilerek yapmaz ancak tecrübesiz bir binicinin atsan düşmesi muhtemeldir. Atın yerden yüksekliği fazla olduğu ve düşüş sert olacağı için çeşitli sakatlıklar meydana gelebilir. Bu sebeple insanlar atlara binmekten korkarlar. Atları aynı zamanda sevdikleri için tek düşündükleri ‘ata binme korkusu nasıl yenilir?‘ olur.

Hayvan Sevgisi

Atlar oldukça asil ve duygusal olduklarından dolayı insanları hissedebilirler. Ata binmeden onu sevdiğinizi ne kadar hissettirirseniz sizi o kadar kolay kabul edecektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar