Cumartesi, Haziran 10, 2023
Reklam Alanı
Ana SayfaEvcil HayvanlarAtla Safaride Dikkat Edilmesi Gerekenler

Atla Safaride Dikkat Edilmesi Gerekenler

At en sevilen hayvanlardan biridir. Hem asil hem de sadık oluşu çoğu kişiyi ona yaklaştırır, evcil hayvan gibi yetiştirmek de mümkündür. Ancak illa yetiştirmeye gerek yoktur, atın bulunduğu yerlere gidip binilebilir, hatta safari turuna çıkılabilir. Doğa ile baş başa bir gezinin keyfi en çok atla çıkacaktır. Atla safaride dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekilde sıralanabilir;

Güvenilir Bir Firma

Bu işler popüler hale geldikçe her atı olan ve boş yer bulan at ile safari yaptırmaya kalkabilir, fakat önce firma araştırılmalıdır, ne kadar güvenli, atları aşılı, temiz ve bakımlı mı, düştünüz diyelim hastane masraflarınızı karşılayacaklar mı hepsi önceden düşünülmelidir. Atlar uysal hayvanlardır, ancak ne olacağı belli olmaz. Mutlaka firmanın sertifikası olup olmadığına bakılmalıdır. Firmanın güvenilir olması sizin de safari boyunca güvende olacağınız anlamına gelmektedir.

Uygun Kıyafetler

Ata binerken ve safari boyunca rahat etmek adına mutlaka rahat kıyafetler giyilmelidir. Uzun pantolon, tayt, spor ayakkabı, çizme mutlaka bulunmalıdır. Bu bir safari olduğu için çamurlu yollardan geçinebilir, bu yüzden çizme ve bot en uygun ayakkabıdır. Sırt çantası da hazırlıklı bir şekilde mutlaka bulunmalıdır. Safaride olur ki yanlı bir durum yaşanır, çantada mutlaka pusula, yiyecek bir şeyler ve el feneri bulunmalıdır. Safari yapılan firma ya da kendi getirdiğiniz kask mutlaka takılı olmalıdır, kolluk ve dizlik kullanılabilir.

Atla Safari
Atla Safari

Güzergah

Safariye başlamadan önce mutlaka güzergah incelenmelidir. Nerelerden geçilecek ve o yerlerin özellikleri neler araştırılmalıdır. Genelde sahil kenarında, toprak veya arazi alanlarda yapılır. Eğer adrenalin çok yüksek olsun istemiyorsanız engebeli ve uçurumlu yollar size tehlikeli gelebilir ve rahatsız edebilir. Zaten kaliteli bir firma ise çevre hakkında kısa bir konuşma yapacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

En popüler

son yorumlar