Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaYaşam TarzıSeyahatBodrum Gümüşlük Gezilecek Yerler

Bodrum Gümüşlük Gezilecek Yerler

Bodrum’ un Batı tarafında yer alan Gümüşlük, sakin bir yere sahiptir. Özellikle sakin ve huzurlu bir tatil arayanların tercih edebileceği yerlerden biridir. Tarihi mekanları, harika restoranları ve manzara eşliğinde akşam yemeği yenebilecek mekanları ile eşsiz güzelliğe sahip yerlerdendir. Peki, bodrum gümüşlük gezilecek yerler nerelerdir?

Gümüşlük Gezilecek Yerler

Bol yeşil alana ve tarihi dokusunu korumuş olan Gümüşlük, birçok tarihi yerleri, restoranları, sakin bir yer olması gibi özellikleri ile tatilcilere huzurlu bir tatil imkanı sunmaktadır.

Gümüşlükte gezilecek yerler şu şekilde sıralanabilir;

  • Gümüşlük koyu
  • Tavşan Adası
  • Myndos Antik Kenti
  • Kiliseler
  • Karakaya Köyü
  • Gümüşlük El Sanatları Çarşısı

Gümüşlük’ te Ne Yenir?

Gümüşlük restoranlarında Türk ve dünya mutfağına ait yemekler yer almaktadır. Genellikle deniz ürünleri ve yiyecekler yer almaktadır. Ev yapımı reçeller, kabak çiçeği dolması, ot kavurması ve çeşitli Ege mezeleri ziyaretçilere sunulmaktadır.

Gümüşlük’e Nasıl Gidilir?

Bodrum’ a 22 kilometre uzaklıkta olan Gümüşlük’ e, Bodrum Milas Havalimanı’ ndan HAVAŞ servisleri ile Bodrum Otogar’ a giderek, oradan kalkan minibüsler ile ulaşılabilmektedir.

Gümüşlük koyu

Gümüşlük koyu rüzgarın esmediği bir koydur. Rüzgar esmediği için her saat denize keyifle girmek mümkündür.

Tavşan Adası ve Myndos Antik Kenti

Gümüşlük’ e gelindiğinde gezilecek en güzel yerlerden biri de Tavşan Adası’ dır. Buraya kıyıdan kumlar üzerinden yürünerek gidilebilmektedir. Özellikle doğa severler için güzel bir avantajdır. Adaya çıkıldığında oradan müthiş manzara seyredilebilir. Burada yapılan kazılar ile Myndos Antik Kenti ortaya çıkarılmıştır.

Karakaya Köyü

Gümüşlük’ te insanlar tarafından fazla bilinmese de ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri de Karakaya Köyü’ dür. Köy içinde yer alan taştan yapılmış evler, müthiş manzarası ile gezi yapanlar tarafından uğranması gereken noktalardandır. Karakaya Köyü tarihte korsanlar tarafından korunmak için yapılmıştır.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı

Gümüşlük’ e gelindiğinde mutlaka uğranması gereken noktalardandır. Burası küçük bir çarşıdır. Çarşı içerisinde kabaktan yapılan masa lambaları, seramik ürünler, el yapımı hediyelik eşyalar yer almaktadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar