Pazar, Mart 3, 2024
Ana SayfaErkek ve KadınErken Boşalıyorum Nedeni Nedir? Nasıl Önlenir?

Erken Boşalıyorum Nedeni Nedir? Nasıl Önlenir?

Eken boşalma cinsel ilişkiden önce veya cinsel ilişki esnasında meydana gelen bir sorundur. Nadiren erken boşalma birçok nedenden dolayı meydana gelebilen olağan bir durumdur. Ancak sürekli olarak meydana gelmesi özellikle psikolojik olarak erkekleri oldukça olumsuz şekilde etkiler.

Erken boşalmanın sürekli olarak meydana gelmesi bazı sağlık sorunlarının habercisi olabildiği gibi sadece psikolojik etkenlerden dolayı da meydana gelebilir. Önemli olan sorunun nedenini tespit etmek ve bir doktor kontrolüne giderek çözüm önerilerini birebir uygulamak gerekir. Kişiler öncelikle kendilerine erken boşalıyorum nedeni nedir? Nasıl önlenir? Sorularını sormalıdırlar.

Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalmanın bilinen veya bilinmeyen birçok nedeni olabilir. Ancak genel olarak kişilerin tamamen psikolojik durumlarından ötürü meydana gelebilen bir durumdur.

Erken boşalmanın nedenleri;

  • Stres,
  • Yorgunluk,
  • Duygu durumu bozuklukları,
  • Heyecan gibi nedenler olabilir.

Ancak bununla birlikte bazı sağlık sorunlardan dolayı da meydana gelebiliyor olabilir. Özellikle kalp hastalıkları, akciğer hastalıkları veya farklı sağlık sorunlarından dolayı erken boşalma yaşanıyor da olabilir. Uzun süreli sorunun yaşanması durumunda mutlaka doktor kontrolüne gidilmesi gerekir.

Erken Boşalıyorum Nedeni Nedir?
Erken Boşalıyorum Nedeni Nedir?

Erken Boşalmanın Kişilerin Üzerinde Bıraktığı Olumsuz Etkiler

Erken boşalmanın sürekli olarak yaşanıyor olması kişiler oldukça olumsuz etkiler. Özellikle stresten kaynaklı yaşanan erken boşalmalarda kişiler daha fazla stres altına girerler ve zaman içerisinde kendilerine olan özgüvenleri azalabilir.

Buna bağlı olarak cinsel ilişkiye girmeye çekinebilirler. Bu durumda partneri ile arasındaki ilişkiyi olumsuz etkileyecek boyuta taşınabilir. Erken boşalma sorunu yaşayan kişiler öncelikle sorununun ana nedenin belirlemelidirler. İlerleyen süreçte psikolojik olarak yetersiz hissetme ve özgüvensizlik sadece cinsel ilişki yaşama isteğini gidermez aynı zamanda iş hayatınıza ve sosyal hayatınıza da sıçrayarak hayatınızı olumsuz etkileyebilir.

Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erken boşalmanın önlenebilmesi için öncelikle erken boşalmanın neden dolayı meydana geldiği tespit edilmektedir. Eğer psikolojik olarak meydana geldiğinden eminseniz bu durumu sadece psikolojik olarak yenebilirsiniz. Örneğin kişiler gün içinde çok yoruluyor ise cinsel ilişkiye girecekleri günlerde bedensel ve psikolojik olarak kendilerini yormamayı ve kendilerini dinlendirmeyi deneyebilirler.

Bununla birlikte spor yapmak ve sağlıklı beslenme alışkanlığı olan kişiler zaman içerisinde erken boşalma sorunlarını daha nadiren yaşamaya ve hatta yaşamamaya başlarlar. Piyasada bulunan krem ve jel gibi ürünleri sorunların tamamen çözülmesini sağlamaz, geçici çözümlerdir. Bu gibi ürünler kullanılacaksa eczanelerden satın almakta ve kullanımları hakkında bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar