Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaCilt BakımıEvde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

İnsanlar, evde cilt bakımı konusunda gereken bilgileri öğrenerek; yüklü masraflardan kaçınarak bakımlı bir cilt sahibi olma, kendilerini daha güzel hissetme, uzun süre genç görünüm elde etme olanağı yakalar. Bu tür cilt bakımını ev ortamında doğru bir şekilde yapmak için ise; hem bakım malzemelerinin neler olduğunu, hem de bu bakım malzemelerinin nasıl kullanılması gerektiğini bilmek oldukça önemlidir.

Evde Cilt Bakımı Yapılırken Nelere İhtiyaç Duyulur?

Ev ortamında yapılacak olan cilt bakımı için, bazı bakım ürünlerini ve bakım yapılacak ortamları temin etmek gerekecektir.

Bununla beraber, bu malzemeler ve ortam şu şekilde ifade edilebilir:

  1. Nemlendirici ve cilt tipine uygun krem
  2. Makyaj ve kir temizleyici
  3. Sivilce önleyici
  4. Siyah nokta ve akne maskesi
  5. Titreşimli olarak bulunan yüz yıkama makineleri
  6. Cilt temizleme pamuğu

Gibi ürünlerin temin edilmesi ve su kullanımına yakın olunduğu için banyo ortamının tercih edilmesi faydalı olacaktır.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ev ortamında cilt bakımı yapılırken yüzün rahat bir konuma gelmiş olmasına dikkat edilmelidir. Bu yüzden ilk önce buhar kullanımı sağlanarak cilt yumuşatılır. Daha sonra, cildin günlük kirden ve makyaj kalıntılarından temizlenmesi gerekir. Bunun için makyaj temizleme mendilleri veya bir miktar pamuk üzerine makyaj temizleme suyu kullanılarak doğrudan cilt üzerine uygulama yapılır.

Bu aşamadan sonra cilt bir kez yıkanır ve diğer bakım aşamalarına geçiş yapılır. Eğer akne ve sivilce sorunu varsa bu duruma yönelik, eğer siyah nokta sorunu varsa da doğrudan bu soruna yönelik olarak tercih edilen; alerji etkisi oluşturmayan ürünler cilt üzerine, kullanım talimatlarında belirtilen şekilde uygulanır. Daha sonra durulama yapılarak bakım maskesi tamamlanır. Bu şekilde cilt bakımı da tamamlanmış olacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar