Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaCilt BakımıEvde Rahatlatıcı Masaj Yapmanın En Basit Püf Noktaları

Evde Rahatlatıcı Masaj Yapmanın En Basit Püf Noktaları

Masaj çağımızda bir lüks değil ihtiyaçtır bu ihtiyacımızı sadece masaj salonlarında değil evde rahatlatıcı masaj yapmanın en basit püf noktaları ile evlerimizde de masaj salonları kalitesiyle gerçekleştirebiliriz.

Masaj Yapmadan Önce Yapılan Hazırlıklar

Masajınızı evinizde ve kendinize yapacaksanız bilmeniz gereken bazı önemli püf noktalar vardır.

Bu noktalara değinmemiz gerekirse şöyle sıralayabiliriz;

  • Öncelikle kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler giymelisiniz.
  • Masaj yapmadan önce uygulayacağınız bölgeye sıcak havluyla tampon hareketler yaparak bölgenin ısınmasını rahatlamasını sağlayın.
  • Kaslarınızın rahatladığını hissettiğinizde masaj yapmak için hazır olduğunuz anlamına gelir.
  • Masaj yapacağınız bölgeye göre özel hareketler belirlemelisiniz.
  • Bölgelere özel masaj yardımcı aletleri kullanabilirsiniz.

Sıraladığımız maddeleri masaja başlamadan önce yerine getirdiğiniz taktirde masajdan alacağınız verim artacak, bedeniniz kendisini daha konforlu hissedecektir.

Evde Rahatlatıcı Masaj Yapmanın Püf Noktaları

Evde masajınızı yapmadan önce yapmanız gerekenleri sizler için saydık. Şimdiyse evimizin konforunda nasıl basit bir şekilde masaj yapacağınızı öğreneceksiniz. Önemli bir noktaysa her bölgeye ait olan masaj yöntemlerinin birbirinden farklı olduğunu bilerek uygun yöntemler kullanmaktır.

Bacaklarınız İçin Evde Masaj Nasıl Yapılır?

Bacak masajı yapmak için bir tenis topu kullanmanız veya eş ebatlarda bir yardımcı madde kullanmanız sizler için fayda sağlayacaktır. Topu ayaklarınızın altına alarak birkaç kez yuvarlama hareketleri yapın. Bileklerinizi ovun.

Sonrasında bacaklarınıza doğru dairesel hareketlerle ovarak çıkın. Sonrasında parmak uçlarınızla bacaklarını boydan boya ovarak hızlı hareketlerle masajınızı tamamlayabilirsiniz.

Evde Rahatlatıcı Masaj Yapmanın En Basit Püf Noktaları
Evde Rahatlatıcı Masaj Yapmanın En Basit Püf Noktaları

Ense, Omuz Boyun Bölgesi Masajı Nasıl Yapılır?

Masa başı çalışanların sıklıkla ihtiyaç duyduğu bir masaj türüdür. Masajı yapabilmek için ellerinizi göğüslerinizin altına yerleştirerek ovmaya başlayın. Sağ elinizle sol koltuk altınızı ve sol elinizle de sağ koltuk altına dairesel hareketler uygulayın.

Ardından ense bölgenize gelerek alttan üste doğru dairesel hareketler uygulayın. Sonrasında bedeninizi esneme germi hareketleriyle iyice rahatlatın. Kan dolaşımınızın artarak rahatladığınızı göreceksiniz.

Baş Masajı Nasıl Yapılır?

Bazen rahatlamaya ihtiyaç duyarız ve ellerimizi hemen başımıza götürürüz. Bu yöntemi etkili hale getirebilmek için kafanızın alt çıkıntısını bularak dairesel hareketler yapın. 2 parmağınızla şakaklarınızı dairesel olarak ovun sonra bunu ters yönde de gerçekleştirin.

Son aşama olarak göz pınarlarınıza 30 saniye hafif bir baskı uygulayın. Verdiğimiz evde basit masaj teknikeriyle evinizin konforunda ve maliyetsiz olarak masaj keyfi yaşayabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar