Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaErkek ve KadınEvlendikten Kısa Süre Sonra Hamile Kalınmaması İçin Yapılabilecek Doğal Yöntemler

Evlendikten Kısa Süre Sonra Hamile Kalınmaması İçin Yapılabilecek Doğal Yöntemler

Evlilik sonrasında yaşanacak cinsel ilişkiler, bebek oluşumuna neden olabilecek şekilde ve korunma yöntemleri olmadan sağlanabilir. Bu tür durumlarda gebelik ihtimalinin yüksek olması, evlendikten kısa süre sonra hamile kalınmaması için yapılabilecek doğal yöntemler nelerdir, konusunu gündeme taşımıştır. Konu hakkında; bu yöntemlerin neler olduğu, nelere dikkat etmenin gerekli olduğu konuları da araştırılmalıdır.

Evlendikten Kısa Süre Sonra Hamile Kalmak Hangi Durumlarda Gerçekleşir?

Gebeliğin sağlanması ve kadınların hamile kalması, cinsel birleşme esnasında spermlerin rahim içerisine yerleşmesiyle mümkündür. Bu durumun temel nedeni, ilişki esnasında korunma yöntemlerini kullanmamak olarak tanımlanabilir. Ayrıca, koruma yöntemlerinin yetersiz kalması halinde de gebelik gerçekleşebilir.

Bununla beraber, evlilikten kısa süre sonra gebeliğin gerçekleşmesi için:

  • Kondom ve buna benzer korunma araçlarının kullanılmaması
  • Rahim içi araçların kullanılmıyor olması, rahim içerisindeki spermlerin döllenmeye neden olmasını sağlar. Bu nedenle, kadınların rahim içi araç kullanmıyor olması
  • Kondom ve benzeri araçlarda hasarların olması halinde, spermlerin ana rahmine yerleşebilme imkanı doğar. Bu nedenle, kullanılan araçların hatalı olması durumlarında

Olacak şekilde, evlilikten kısa süre sonra hamile kalınabilen durumlar vardır.

Evlendikten Kısa Süre Sonra Hamile Kalmamak İçin Hangi Doğal Yöntemler Uygulanmalıdır?

Evli olan bireyler arasında yaşanacak cinsel ilişkide, doğal olarak ve bir aracı kullanılmadan gebeliği önlemek mümkündür. Burada kullanılması gereken ilk yöntem, halk arasında geri çekilme yöntemi olarak anılan doğal bir tekniktir.

İlişki esnasında spermlerin vücut dışarısına çıkacak olduğunu anlayan erkeğin, rahim içerisinden çıkarak dış ortama aktarım yapmasına dayanır. Spermin ana rahmine oldukça az temasının olması, gebelik ihtimalini de oldukça fazla azaltacaktır. Bunun yanı sıra, maydanoz suyunun da gebe kalınmasını doğal olarak önleyen bir yapısı olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Maydanoz suyu içerisindeki besin içerikleri, sperm ile yumurtanın döllenme aşaması tamamlansa dahi ana rahmine tutunmasını zorlaştırır. Özellikle cinsel ilişkiden sonraki iki günde tüketilen maydanoz suyu, evlilikten kısa süre sonra hamile kalınmasını büyük oranda önleyecektir. Ek olarak, kadın doğum uzmanları tarafından belirtilen doğal yöntemlerin uygulanması da sağlanabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar