Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaErkek ve KadınHamilelikte Mastürbasyon Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelikte Mastürbasyon Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelik dönemi, anne adayı için oldukça uzun bir dönemdir. Bir kadının hamile olması, cinsel arzularının durduğu anlamına gelmez. Bu süreç içerisinde de cinsel ilişki arzusu devam eder. Ancak anne adayları cinsel ilişki yaşamanın bebeğe zarar verebileceği kanısındadırlar. Doktorunuza danışarak cinsel ilişki hayatınıza devam edebilirsiniz. Cinsel ilişki yapmak istemeyen anne adayları ise mastürbasyon yöntemini tercih ederler. Ancak bazı anne adayları, hamilelikte mastürbasyon bebeğe zarar verir mi? sorusunun cevabını merak ederler. Uzmanlar bu konuda gerekli açıklamalarda bulunmuşlardır.

Hamilelikte Mastürbasyon Güvenli Midir?

Hamilelikte cinsel ilişki ya da mastürbasyon herhangi bir zarar teşkil etmez. Ancak riskli bir hamilelik dönemi yaşıyorsanız, mutlaka doktorunuza bu konuda danışmanız gerekir. Bebeğinizin ve sizin sağlığınız için riskli hamileliklerde bu tür girişimlerden uzak durmanız en doğrusudur. Eğer hamileliğiniz olması gerektiği gibi normal bir seviyede ilerliyorsa mastürbasyon yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Hamilelik Sırasında Mastürbasyon

Hamileliğiniz riskli değilse mastürbasyon yapmanızda bir tehlike bulunmamaktadır. Hatta bazı uzmanlar, mastürbasyon yapmanın birtakım faydaları olduğunu belirtmektedirler.

Hamilelikte mastürbasyon yapmanın faydaları şunlardır:

  • Bulantılarınızın hafiflemesini sağlar.
  • Bel ağrılarınızı hafifletir.
  • Ödemleri hafifletir.
  • Stresinizi azaltır.

Hamilelikte mastürbasyon yapmanın bu gibi faydaları bulunmaktadır. Ancak mastürbasyon yaparken dikkatli olmanız ve hijyene oldukça fazla dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca mastürbasyonu sık sık yapmamaya özen göstermelisiniz.

Hamilelik Döneminde Yapılan Mastürbasyonun Olası Zararları

Hamilelik döneminden yapılan mastürbasyonun faydaları kadar zararları da bulunmaktadır. Ancak dikkatli bir şekilde mastürbasyon yaparsanız bu sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Mastürbasyon yapıldığında karşınıza çıkabilecek olası durumlar şunlardır:

  • Kanama olabilir.
  • Suyunuz gelebilir.
  • Erken doğum riskine sebebiyet verilebilir.
  • Plasenta sorunları meydana gelebilir.

Bu durumları göz önünde bulundurarak mastürbasyon yapmanız gerekir. Beklenmeyen bir durum ile karşı karşıya kaldığınız zaman mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Hamilelik Döneminde Mastürbasyon Yapmak Ne Zaman Yasaklanır?

Doktorunuz size cinsel ilişki ya da mastürbasyon konusunda uyarmadığı sürece dikkatli bir şekilde cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz. Ancak kafanıza göre hareket etmeyin. Yine de her ihtimale karşı doktorunuza danışmadan bir işe kalkışmayın.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar