Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaErkek ve Kadınİlk Buluşmada Yapılması Gereken Davranışlar

İlk Buluşmada Yapılması Gereken Davranışlar

Bilindiği üzere oldukça tatlı heyecanlar içeren ilk buluşmalar aynı zamanda bir takım korkuları da beraberinde getirir. Elimi ayağımıza dolanır ve pek mantıklı davranışlar sergileyemeyiz. Bu gibi durumlarda bilinmesi gereken ilk buluşmada yapılması gereken davranışlar mevcuttur. Bu davranışları uyguladığınız takdirde ilk buluşmanızın başarılı geçme olasılığını da artırmış olursunuz.

Giyiminize Özen Gösterin

Paspal bir görüntü ile gittiğiniz ilk buluşma ile karşı taraf sizin bu buluşma için pek de özen göstermediğini ve önemsiz olduğu algısına kapılacaktır. Bu sebeple aşırıya kaçmayacak bir biçimde özenli bir kıyafet ile gitmek çok daha mantıklı bir davranış olacaktır. Giyeceğiniz kıyafetlerin mutlaka temiz olması gerekir. Göz alıcı renkler tercih etmek çok da uygun olmayacaktır. Bunun yerine daha sade ve uyumlu renkler kullanılabilir. Aynı zamanda kendinizi aşırı rahatsız hissedeceğiniz çok dar vb. Kıyafetleri giymekten de kaçınmalısınız.

İlk buluşmada Yapılması Gereken Davranışlar
İlk buluşmada Yapılması Gereken Davranışlar

Buluşmaya Zamanında Gidin

İlk buluşmada yapılması gereken davranışların en önemlisi buluşma yerine zamanında gitmek olacaktır. Acil bir durumla karşılaşmadığınız sürece geç kalmak karşı tarafında gözünde sizin için bir olumsuzluk olarak yer edinecektir. Bununla birlikte ilk izlenimler oldukça önemli olduğundan böyle olumsuz bir etki yaratmak hoş olmayacaktır.

Telefondan Uzaklaşın

İlk buluşmalarda yapılan en büyük hatalardan biri olarak telefonla ilgilenmek karşımıza çıkacaktır. Günümüzde telefon bizim için ayrılmaz bir parça olmakla birlikte nerede olursak olalım elimiz sık sık telefona gider. Ancak ilk buluşmada telefonla ilgilenmek size bu buluşmadan sıkılmış ya da ilgisiz bir hava vereceğinden çok fazla tercih edilmemesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkar. Bu hareket karşı tarafa yapılan bir saygısızlık olarak algılanır. Bu sebeple ilk buluşmada telefonu oldukça uzak bir yerde tutmak çok daha iyi olacaktır.

Kibar Olun

Davranışlarınız sizi ilk kez tanıyan kişiler için oldukça önemli olacağından nazik olmaya özen gösterin. Gerek konuşmalarınızda gerekse hareketlerinizde kibar bir yaklaşım sergileyin ve sakin bir tonda konuşun, karşı tarafın sözünü kesmeyin. Bu sayede karşı taraf için olumlu bir ilk izlenim bırakmış olacaksınız. Aşırıya kaçmayacak bir şekilde özgüvenli olun ve göz teması kurun. Ayrıca karşı taraf konuşurken muhakkak dinleyin ve başka şeylerle ilgilenmeyin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar