Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaErkek ve KadınKadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Özellikle cinsel hayatın durağan geçmesinden şikayetçi olan erkekler, kadınlar neden cinsel ilişkiye girmek istemez? Hakkında araştırma yapar. Cinsel ilişkinin kadınlar tarafından istenmiyor olması, her zaman erkeklerden kaynaklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan bir sorun değildir. Bazen; kadının aylık periyotlar halinde gerçekleşen adet döngüsünde belirli zamanlara girilmesi, günlük hayat içerisinde yaşanan sıkıntılar, karın ağrılarının olması gibi sorunlar, kadınlarda cinsel isteksizlik oluşturabilir. Ayrıca, bazı sağlık problemleri sonucunda da cinsel ilişki istenmeyebilir.

Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?
Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Kadınların Cinsel İlişkiye Girmek İstememe Nedenleri Nelerdir?

Kadınlar tarafından, cinsel ilişkinin istenmiyor olmasını sağlayacak birçok farklı sorun görülmüş olabilir. Çünkü insan yapısı, yaşanan sıkıntılar sonucunda cinsel isteksizlik haline olanak sağlayabilir.

Bununla beraber, cinsel ilişkinin kadınlar tarafından istenmiyor olmasına neden olan durumlar:

  1. Yumurtalıklarda ve rahimde yaşanan iç hastalıklar, kadınlar tarafından cinsel ilişkiye duyulan eğilimin azalmasına neden olabilir. Özellikle kist olarak ifade edilen sağlık sorunu, bazı durumlarda ağır sancılara da neden olması sonucunda cinsel ilişki isteğini azaltır.
  2. Gün içerisinde yaşanan sıkıntılar sonucunda psikolojik olarak gerilim yaşanmış olabilir. Psikolojinin etkilenmiş olması, kadınlar tarafından cinsel ilişkiye uzak kalınmasına neden olabilir.
  3. Kadınlar, partnerleri olan kişiler tarafından tam doyuma ulaşmıyor olabilir. Bu durum, uzun vadede cinsel ilişkiden uzak kalınmasını ve tatminsizlik yaşanmasına neden olur.

Temel olarak, cinsel ilişkiden kadınların uzak kalmasını sağlayan hususlar bu şekildedir.

Kadınların Cinsel İlişkiye Girmek İstememesi Nasıl Çözülür?

Cinsel hayat ve cinsel doyum, kadın ve erkek olmak üzere hemen hemen her insan tarafından önem verilen alanlardan biridir. Bu nedenle, cinsel ilişkiye uzak kalan kadınlar için çözüm önerisi aranır. Gerek duyulması halinde doktor ve psikolog desteği sayesinde, kadınlarda görülen cinsel isteksizlik çözülebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar