Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaEvcil HayvanlarKöpekler Yaz Aylarında Nasıl Serin Tutulur?

Köpekler Yaz Aylarında Nasıl Serin Tutulur?

Sıcak havalarda bizler gibi köpeklerde serin bir yerde yaşamak ister. Fazla sıcak onlara da iyi gelmez. Bu yüzden evcil hayvanlarımızı yaz aylarında serin tutmalıyız. Peki, bunu nasıl yapacağız? Aslında yapmamız gerekenler oldukça basit, kendimizi serin tutmak için uyguladıklarımızı onlara da uygulayabilirsiniz. İşte

Köpekler yaz aylarında nasıl serin tutulur? Sorusunun cevapları;

Bol Bol Su Verin

Yaz aylarında bizlerde olduğu gibi köpeklerde de su ihtiyacı artar. Su tüketimleri arttığı için daha fazla su vermemiz gerekir. Bu yüzden su kaplarını hiç boş bırakmayın ve çok sıcak bir yerde bekletmeyin. Fazla sıcakta kalan su serinlemesini sağlamaz. Bol bol taze ve serin su vermeye çalışın. Suyu yola çıkmadan önce dahi bol bol vermeye çalışın.

Yaz aylarında tatile gitme ve köpekleri evde yalnız bırakma sayıları arttığı için bu dönemde taze su ihtiyaçlarını karşılamak zorlaşır. Bu yüzden 3 gün ve fazlası evde tek bırakılmalı önerilmemektedir. Günlük su ihtiyaçları karşılanmalı, evde uzun süre kalmamalı ve sık sık eşyalardan uzak tutulmalıdır.

Köpekler Yaz Aylarında Nasıl Serin Tutulur?
Köpekler Yaz Aylarında Nasıl Serin Tutulur?

Tüy Bakımı

Köpekler bol tüylü hayvanlar oldukları için bu durum yaz aylarında bunalmalarına neden olur. Bu yüzden tüylerini tıraş ettirin ya da sık sık tarayın. Özellikle çift katmanlı kürk yapısı olan cinslerde tıraş etmek daha mantıklı olur. Eğer köpeğinizin tüyleri tek katlı ve düzse o zaman kesim önerilmez. Kesim esnasında dikkat edilmesi gereken nokta, çok kısa kesilmemeli ve kesimden sonra hemen güneşe çıkarılmamalıdır.

Aksi taktirde cildi güneşten yanabilir. Eğer tüylerini kestirmek istemiyorsanız tüylerini ıslatabilir ve gölgede kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer ıslattıktan sonra güneşte durursa bu daha fazla terlemesine neden olabilir. Tüy bakımı için gerekli olan tüm hizmetlere pialif sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bol Bol Yürüyüş

Köpeklerini bol bol yürüyüşe çıkarmayı ihmal etmeyin. Fazla evde, havasız kalmak daha da sıcaklamalarına neden olur. Ancak şunu da unutmayın, yaz aylarında çoğu köpek sahibi köpeklerini yürüyüşe çıkaracaktır. Birbirleri ile temasa geçmelerini istemiyorsanız köpek tasması kullanabilirsiniz.

Diğer dikkat etmeniz gerekenler;

  • Yürüyüşü serin yerde yapın
  • Dışarıda uyuyorsa gölgede olduğundan emin olun
  • Çimlerde yatmaktan keyif alıyorsa böcek ilacı sıkmayın
  • Yürüyüş esnasında kaybolma ihtimaline karşı isimli köpek tasmalarını edinin
  • Tüm bu hizmetlerden yararlanmak için pialif sitesine göz atabilirsiniz.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar