Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaModaKullanmadığınız Jean Pantolonlarla Çanta Nasıl Yapılır

Kullanmadığınız Jean Pantolonlarla Çanta Nasıl Yapılır

Ütü gerektirmeyen leke tutmayan ve rahatlık açısından her yaş gurubu ve her cins jean pantolon tercih etmektedir. Yolculukta, davette, çarşıda, sporda rahatlıkla kullanılan kot pantolonlar her zaman trend dış giyim ürünüdür.

Dayanıklı bir kumaş türüne sahip ve sık dokuması ile kalın görünen kot pantolonlar eskiyip yırtıldığında sağlam tarafları çanta, şapka, aksesuar, terlik, örtü haline dönüştürülebilir. Yazı içeriğinde eskiyen ve kullanmadığınız jean pantolonlarla çanta nasıl yapılır konusuna değinilecektir.

Büyük ve Kullanışlı Çanta

Özellikle büyük beden veya erkek kot pantolonları tercih edilmelidir. Sağlam olan bölümler özellikle üst bacak kısımları fermuar, kemer ve cep gibi kısımlardan kesilerek düz bir kot kumaş elde edilir.

Daha sonra bu kumaş çantanın modeline göre kare, oval yada başka modellere uygun olacak şekilde kesilir, alt tabanı ve askıları için çantanın ilgili yerlerine ek yapılır. İçerisine şekil vermek amaçlı sert mukavva ile taban yapılır. Dikişler görülmesin diye daha yumuşak düz yada desenli kumaşlardan astar yapılır. İsteğe göre bağcıklı, düğmeli, cepli ve fermuarlı hale dönüştürülür.

Kot pantolonun üst kısımlarında deformasyon var ise bu bölümlere çeşitli figür yapıştırmalar, el işlemeler yapılabilir ya da doğal olsun diye kendi orijinal hali ile kullanılır. Kullanışlı ve kolay yapımlı bu çantaların ana malzemesi kullanılmayan kotların değerlendirilmesi ile olur. İster kendiniz kullanın ister hediye edin.

Çocuklara Şık Bir Hediye

Kullanılmayan kot pantolonları çanta olarak değerlendirmek güzel bir fikir. Kolayca ve hızlıca yapılacak olan jean pantolondan bozulma çantalar yapmak mümkün. Özellikle kız çocuğu olan anneler, anneanne ve babaanneler, teyzeler, halalar bu kot çantaları yaparak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Geri Dönüşüm Etkinliği

Tüketim toplumu olarak her şeyi eskimeden tüketmekte ve bu tüketimin başında tekstil ürünleri yer almaktadır. Henüz yıpratılmadan giyilmeyen tekstil ürünlerini farklı şekillerde değerlendirmek mümkün.

  • Jean pantolonları evde çocuklarla beraber etkinlik yaparak farklı çantalara dönüştürmek mümkün.
  • Jean pantolonları yeniden, farklı bir ürüne dönüştürmek el sanatları kurslarında mümkün.
  • Jean pantolonları kişisel hobi olarak jean çantalara dönüştürmek mümkün
  • Jean pantolonları çantaya dönüştürmek hem fiziksel hem zihinsel gelişime katkı sağlayacaktır.

Bu şekilde değerlendirilecek pek çok ürün ekonomik anlamda aile bütçesine destek sağlayacak ve pratik çözümlerle ihtiyaç duyulan ürüne dönüşecektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar