Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaGenelLazer Epilasyon Ciltte Kararma Yapar Mı?

Lazer Epilasyon Ciltte Kararma Yapar Mı?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler, lazer epilasyon ciltte kararma yapar mı? Sorusunu araştırmaya başlarlar. Lazer epilasyon son dönemlerin en fazla tercih edilen yöntemlerinden biridir.

Kalıcı çözümler sağlaması nedeniyle çok sık tercih edilen lazer epilasyon bazı olumsuzlukları taşıyor olabilir. Bu hususta özellikle de ciltte kararma meydana gelmesi dikkat çekiyor. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda lazer epilasyonun uzman kişiler ve teknik cihazlar sayesinde yerine getirilmesi ile ciltte kararma oluşmayacağı tespit edilmiştir.

Lazer epilasyon cilt tonuna ve durumuna uygun şekilde uygulanmaz ise ciltte kararma meydana getirebilir. Bu nedenle lazer epilasyonun uzman kişilerce yerine getirilmesi önemli bir detaydır.

​​​​​​Lazer Epilasyon Kararması Geçer Mi?

Lazer epilasyon sonrası kararma yaşamak normal bir durum olarak kabul edilir. Bu durum kişiden kişiye göre değişir. Aynı zamanda cilt tipi de kararmayı ortaya çıkaran bir sebeptir. Lazer epilasyon sonrası yaşanan kararmalardan kurtulabilmek mümkündür. Bu hususta korkmanıza gerek yoktur. Kullanacağınız E vitamini içerikli ürünler sayesinde kararmayı hızlıca yok edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Kararma Nasıl Geçer?

Lazer epilasyon sonrası herhangi bir kararma ile karşı karşıya kaldıysanız eczanelerin önerdiği kremleri tercih edebilirsiniz.

Bu hususta tercih edebileceğiniz kremler ise şunlardır;

  • Bepanthen
  • Advantan
  • Madecassol
  • Silverdin

Gibi kremler lazer epilasyon sonucunda oluşan kararmalar için oldukça etkilidirler. Eczanelerde satılan bu kremleri reçetesiz bir şekilde satın alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Leke Kalır Mı?

Lazer epilasyon, hassas cilt yapısına sahip olanlar için çok da uygun olmayan bir uygulamadır. Ancak buna rağmen yine de lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin birtakım etkilerle karşı karşıya kalabileceklerini önceden bilmeleri gerekir. Lazer epilasyon hassas ciltli kişilerde geçici leke ve kızarıklıklar meydana getirebilir.

Bu uygulamanın olumsuz etkilerden korunabilmek için güneşten uzak durmanız gerekir. Bu hususta lazer epilasyon yapılabilecek en uygun dönem ise sonbahar ve kış aylarıdır. Böylece lazer epilasyon sonrası oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olacaksınız.

Lazer Epilasyon Ciltte Kararma Yapar Mı?
Lazer Epilasyon Ciltte Kararma Yapar Mı?

Lazer Epilasyondan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra hemen normal hayata dönüş yapılabilir. Ancak bazı durumlara dikkat etmek gerekiyor. Eğer buz lazer işlemi yapıldıysa bireyin sıcak su ile duş almaması gerekir.

Ayrıca bir hafta boyunca solaryuma girilmemeli ve güneşe çıkılmamalıdır. Bunun yanı sıra yine bir hafta boyunca peeling ve kese gibi cildi tahriş eden işlemlerden de uzak durulmalıdır. Bunlara dikkat etmediğiniz takdirde birtakım cilt problemleri yaşamanız kaçınılmazdır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar