Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaCilt BakımıLazer Selülite İyi Gelir Mi?

Lazer Selülite İyi Gelir Mi?

Lazer Selülite İyi Gelir Mi? Lazerle yapılan birçok tedavi yöntemi bulunur. Selülit insanların yediği besinden yana irsi bir şekilde vücuduna yansıyan görüntü olarak nitelendirilir. Bundan özellikle kadınlar çoğu zaman rahatsız olur.

Bu konu ile ilgili yapılan araştırmaların sonucunda lazer selülite iyi gelir mi? Sorusunun cevabı belli başlı açıklamalar ile açıklanır. Günümüze bakıldığı zaman teknolojik cihazların kendini geliştirmesi ile birlikte birçok süreci iyi geldiği bilinir.

Selülit insanların vücudunda zayıf ya da kilolu fark etmeksizin portakal kabuğu şeklinde meydana gelebilir. Bunun en büyük sebeplerinden biri yağ hücrelerinde oluşan dolaşım bozukluğu olmasıdır. Böylece buradaki deri yavaşça sertleşerek harita şeklinde bir görüntüye sebep olabilir.

Lazer Selülit Nasıl Yapılır?

Bu tedavi yöntemi 4 Ana uygulama şeklinde meydana gelir.

Tedavi sıralaması şu şekilde oluşur;

  • Bölge temizlenir
  • Hastaya ilk önce ışınlar verilir.
  • Işınların seviyesi zamanla arttırılır
  • Mekanik masaj yardımı ile birlikte senin için o bölgeden dağılması sağlanır
  • Bazı cihazlardaki vakum makinesinden de faydalanabilir
  • Böylece zamanla derinin üzerindeki yağ dokularının azaldığı görülür

Tüm bu süreç sıkıntısız bir şekilde meydana gelir. Zamanla bu bölgenin düzeldiği görülür.

Lazer Selülite İyi Gelir Mi?
Lazer Selülite İyi Gelir Mi?

Lazer Selülitte Neden Tercih Edilir?

Genellikle son dönemlerde bölgesel incelmelerde ve selülit tedavilerinde lazer ışınları uygulanır. Bunun tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri zararsız ve pratik bir çözüm yolu olmasıdır. Sürece ve işleyişe bakıldığı takdirde 3 ya da 6 ay arası sürdüğü bilinir.

Lazer birçok tedavide en baş yöntem olarak kullanılır. İnsan vücudunda belli başlı lifler bulunur bu liflerin dağılımı ile birlikte selülitler yok olur.

Büyük cihazın uygun bir şekilde uygulanması ile gözle görülür bir şekildeki değişiklikler ortaya çıkar. Yumuşak ve cilde zarar vermediğinden dolayı hafifçe yapılabilir. Uygulama yapılırken lazerin yağları erittiği ve pürüzsüzleştirdiği görülür.

Lazer Yapılırken Selülit Seansı Ne Kadar Sürer?

Seans aralıkları genellikle insanların vücut yapısına göre değişir. Genele bakıldığı zaman 2 ya da 8 seans olarak yapılmaktadır. Tedavi sonrasında muhakkak yağlı besinleri yememeye kişi özen göstermelidir. Bol miktarda su tüketmek insan vücudu için çok önemlidir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar