Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaTeknolojiMacbook Nasıl Hızlandırılır?

Macbook Nasıl Hızlandırılır?

Bilgisayar kullanan kişiler, bilgisayarlarının sorunsuz çalışmasını ister. Fakat bu her zaman mümkün olmayabilir. Bilgisayarlarından üst seviyede performans almak isteyenler, tercihlerini Macbook olarak yaparlar. Bilgisayarlar içerisinde en sorunsuz hizmet veren bilgisayarlardan bir tanesi Macbook bilgisayardır. Yaşanan yavaşlama sorunları ise macbook nasıl hızlandırılır? Sorularının ortaya çıkmasına neden olur.

Macbook kullananlar bilgisayarlarını hızlandırmak için şunları yapabilir;

  • Mac yeniden başlatılmalıdır.
  • Sistemi yoran uygulamalar kapatılmalıdır.
  • Başlangıçta açılan uygulamalar düzenlenmelidir.
  • Hard disk onarılmalıdır.
  • Kullanılmayan uygulamalar kaldırılmalıdır.
  • Mac’in hard diski temizlenmelidir.
  • Varsa görsel efektler kapatılmalıdır.
  • Mac Os X önbellek temizliği yapılmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra mac üzerinde yaşanana yavaşlamalar engellenebilir.

Macbook İnternet Sitelerine Girerken Yavaşsa Neler Yapılır?

Macbook hızlandırma yöntemleri yerine getirildikten sonra bilgisayar hızlandırılabilir. Ancak sadece bilgisayar değil, internetin yavaş olması da sorun yaşanmasına neden olur. Bunun için gerekli önlemlerin alınması gerekir. İnternet çok yavaşsa bunun için ilk olarak internet hızının kontrol edilmesi gerekir.

Ayrıca mac için var olan tarayıcıyı da değiştirebilirsiniz. Bu da internetin yavaş olmasının nedenlerinden olabilir. Yaşanan sorunlardan bir diğeri ise kablosuz bağlantı sorunlarıyla alakalı olabilir. Bunlar tespit edilirse de internet hızlandırılabilir. Bu işlemler uygulandıktan sonra macbook nasıl hızlandırılır? Şikayetleri daha aza indirilebilir.

Macbook Nasıl Hızlandırılır?
Macbook Nasıl Hızlandırılır?

Macbook Neden Donar?

Macbook bazı durumlarda donma da yaşayabilir. Bunun için çözüm yollarına başvurmak gerekir. Donma bir uygulamaya girdikten sonra oluyorsa, ilk olarak o uygulamadan çıkılıp çıkılmayacağı kontrol edilir. Uygulama kapatılırsa donma sorunu engellenebilir.

İmleç hareket etmiyor şekilde bir donma yaşanırsa, bu durumda cihazı yeniden başlatmak gerekir. Ayrıca bir diğer yöntem de Apple Destek ile iletişim kurmaktır. Böylece yaşanan donma sorunları engellenebilir.

Macbook Virüsten Nasıl Engellenir?

Bilgisayarlar için virüs çok tehlikelidir. Bilgisayara zarar verdiği kadar içerisindekilere de zarar verir. Macbook virüs bulaşmama konusunda ne kadar başarılı olsa da bazen engel olamaz. Bu gibi durumlarda izlenmesi gereken yollardan en önemlisi virüs programlarıdır. Apple teknisyenlerinin yönlendirdiği virüs programları kullanılarak virüs sorunu kısa sürede çözülebilir.

Macbook’ların Garantisi Var Mıdır?

Macbook cihazın garantisi olup olmadığı destek hattından öğrenilebilir. Bu sayede teknik servise gitmeye gerek kalmaz. Telefonla var olan sorunların çözülebilmesi için yönlendirmeler yapılır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar