Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaErkek ve KadınOrgazm Olmadan Hamile Kalınır Mı?

Orgazm Olmadan Hamile Kalınır Mı?

Orgazm, birçok kişinin düşündüğü gibi sadece zevk ve tatmin olmak anlamlarına gelmiyor. Orgazm olmak kan akışının düzenlenmesine yardımcı olur. Orgazm olan çift, sadece fiziksel olarak değil ruhsal olarak da rahatlama yaşar. Ayrıca orgazm olmak, duygusal zekanın yüksek seviyelerde kalmasını ve bu sayede güven duygusunun da yüksek tutulmasını sağlar.

Orgazmın diğer faydaları ise şöyledir;

  • Cildin güzelleşmesini yardımcı olur
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir
  • Cildin gençleşmesine yardımcı olur
  • Uykuyu düzenler
  • Stresi azaltır

Peki, faydalarını saydığımız orgazm, kadınlarda hamileliği nasıl etkiler? Orgazm olmadan hamile kalınır mı?

Kadın ve Orgazm

Yapılan araştırmalara göre; kadınların birçoğu hayatları boyunca orgazm yaşamıyor veya yaşasa bile bunun farkına varmıyor. Bu konuyu toplumdan birileri ile konuşmaktan çekindikleri için kimseyle paylaşmak istemiyor. Durum böyle olunca bu konudaki soru işaretlerine cevap bulmak zorlaşıyor. Hamile kalamayan birçok kadın bunun sebebinin orgazm olamamak mı olduğunu düşünüyor ve sorguluyor.

Hamilelik ve Orgazm

Orgazm olmadan hamile kalınır mı? Sorusunun cevabı; evettir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre orgazm olmadan da hamile kalmanın mümkün olduğu ortaya koyulmuştur. Hamile olmak için; çiftin sağlıklı yumurta ve sperme sahip olması ve bunların döllenme için bir araya gelmesi yeterlidir.

Burada önemli olan nokta; sperm ve yumurtanın kalitesidir. Bu kalite ise pek çok farklı etkene bağlı değişebilir. Bireyin alkol tüketmesi tütün kullanması, stresli bir hayatının olması gibi etkenler olumsuz etkiye sahipken dengeli beslenme, düzenli uyku gibi etkenler olumlu etkiye sahiptir.

Orgazmın Hamileliğe Etkisi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi orgazm olamama hamile kalmaya engel bir durum değildir fakat son zamanlarda yapılan bilimsel çalışmalara göre; orgazm olmanın hamile kalmaya yardımcı olduğu ortaya koyulmuştur.

Uzmanlar bu durumu şöyle açıklıyor; erkek üreme organından bırakılan sperm hücreleri, vajinaya girdikten sonra döllenmeyi gerçekleştirmek için fallop tüplerine doğru bir yolculuğa çıkar. Spermlerin fallop tüpüne giderken ki süreçte kadının orgazm olması çekim etkisi gösterir. Bu da spermlerin hızını olumlu bir yönde etkileyerek döllenme şansını artırır.

Orgazmı Etkileyen Faktörler

Orgazm olabilmek pek çok farklı etkene bağlı olabiliyor. İlişki sırasında çiftin duyguları, genel olarak kadının stres düzeyi, beslenme ve uyuma alışkanlıkları ve daha birçok faktör orgazm olmayı etkileyebiliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar