Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaSağlık ve FitnessÖzel Bölgelerimizdeki İçe Dönen Kıl ve Tüylerin Temizliği ve Çözümü Nasıl Olur?

Özel Bölgelerimizdeki İçe Dönen Kıl ve Tüylerin Temizliği ve Çözümü Nasıl Olur?

Kıl dönmeleri tamamı ile büyük bir sorun halinde yer alırken araştırma konusu olan durumlardan bir tanesi de “Özel bölgelerimizdeki içe dönen kıl ve tüylerin temizliği ve çözümü nasıl olur?” sorusudur. Bu sorunun cevabı oldukça büyük önemler taşırken alınan cevaplar ile bir çözüme gidildiğinde sorunlar ortadan kalkabilmektedir.

Vücudun her yerinde, her alanında kıl dönmeleri meydana gelebilir. Ancak yaz mevsimlerinde, temizliğin doğru yapılmamış olması gibi durumlarda özel bölgelerde kıl dönmeleri içe dönük bir şekilde meydana gelebilir.

Bu ve bu tür durumlarda da kişiye olduğundan fazla rahatsızlık, ağrı ve iltihaplı sivilceleri meydana getirebilir. Ancak bu tür durumlarda uygulanacak olan çözüm önerileri sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olmuş olacaktır. Bu bölgelerde yapılacak olan temizliklerde kullanılan ürünlere dikkat edilmesi gerekir.

Ağda, sir veya kağıt ağda, epilatör gibi ürünlerin kullanımında kılın yönüne doğru alım yapılmalı, tersine veya zıt yönüne doğru bir alım yapılmaması gerekir. Ters tarafa doğru yapılan uygulamalarda kıl içe dönebilir.

Ancak bu ürünlerin yanı sıra jilet ve epilatör gibi ürünler de kullanılabilir. Bu ürünlerde ise yine kıl yönüne dikkat edilmeli, erkeklere ve kadınlara özgü jiletli bıçakların kullanılması daha doğru olacaktır.

Kıl ve Tüylerin Temizliği
Kıl ve Tüylerin Temizliği

Jilet ile Yapılan Vücut Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Jilet ile yapılan vücut temizliği esnasında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar yer alıyor. Bu tür hususlar sonucunda jilet ile yapılmakta olan temizliklerde kıl dönmesi riskini en aza indirgenmiş olması da mümkün olacaktır.

Kadınlara ve erkeklere özgü olan tıraş bıçakları ve jiletlerin kullanılması kıl dönmesi riskini en az seviyeye indirgiyor olmasına rağmen aynı zamanda her bir bireyin kendine özgü tıraş bıçağının olması da büyük önem taşıyor.

Aynı zamanda temizliği kolaylaştırmak adına jilet temizliğinde kullanılan tıraş köpüklerinin kullanımı da oldukça doğru bir yöntem olacaktır. Tüm bunların yanı sıra jilete ait olan tıraş bıçağı ve başlığının sık sık değiştirilmesi gerekir. Bıçağı ya da başlığı değişmeyen bir jilet kullanılıyor ise de jiletin değişiminin yapılması oldukça doğru olan bir yöntem olacaktır.

İçe Dönen Kıl Dönmelerinin Tedavileri Nedir?

Bu tür kıl dönmelerinde içteki kılın çekilip, iltihap var ise iltihabın boşaltımı ile tedavi edilebilir. Ancak büyümüş ve derinin katlarca alına inmiş olan kıl dönmelerinde lokal bir anestezi ile ufak operasyonlar eşliğinde içe dönen kıl dönmelerini tedavileri olabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar