Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaErkek ve KadınPlatonik Aşıktan Nasıl Kurtulunur?

Platonik Aşıktan Nasıl Kurtulunur?

Bir platonik aşığınız varsa ve artık sizinle ilgilenmesini istemiyorsanız yapmanız gereken şeylerden önce yapmamanız gereken şeyleri bilmelisiniz. Yapmamanız gereken şeyler listesinde başı çeken ilk madde onunla ilgilenmemek olacaktır. Platonik aşıktan nasıl kurtulunuz? Soruna çeşitli cevaplar bulunur.

Platonik Aşıktan Kurtulma Yolları

Karşınızdakine karşı vicdan yapıp onunla ilgileniyormuş gibi yaparsanız kendisi aşkının karşılıklı olduğunu sanacak ve sizinle daha çok ilgilenmeye başlar. Hatta bir ilişki içine girdiğinizi bile sanabilir. Yapmanız gereken ilk şey ona ondan hoşlanmadığınızı kibar bir dil ile söylemek olacaktır. Eğer bu onun size karşı olan ilgisini azaltmıyorsa ve sizinle ilgilenmeye devam ediyorsa farklı yöntemler denemeniz gerekecek.

Platonik Aşıktan Nasıl Kurtulunur?
Platonik Aşıktan Nasıl Kurtulunur?

Aynı Ortamda Bulunmamaya Çalışın

Size karşı platonik olarak ilgi besleyen biriyle aynı ortamda bulunmak durumu daha da zorlaştırır. Elinizden geldiğince ve mümkün olduğunca o kişi ile aynı ortamda bulunmamak platonik ağışın duygularını körükler. Uzak durduğunuz takdirde duyguları körelecek ve sizi unutacaktır.

Arkadaş Olarak Dahi Hayatınızda Tutmayın

Platonik aşığınız sizin arkadaşınız değildir. Sizden hoşlanan veya size aşık olan kişi için sizinle arkadaş olmak sandığınız kadar doğru bir yöntem değildir. Arkadaş kalmak onun duygularının devam etmesine hatta artmasına neden olabilir. Beraber geçirdiğiniz vakit arttıkça durum zorlaşabilir.

Sosyal Medyadan Engelleyin

Sosyal medya üzerinden sizi takip etmesine, size ulaşmasına izin vermeyin. Özel hayatınızı görmemesi, size ulaşamaması sizi unutmasına yardımcı olacaktır. Hayatınızı olumsuz yönde etkilemesine izin vermemek adına yapmanız gereken doğru adım onu sosyal medyanızdan engellemenizdir. Hatta gerekli durumlarda telefon numarasını engellemeniz ve sizi aramasına izin vermemeniz durumun daha kolaylaşmasını sağlayabilir. Unutmayın ki onunla konuşmayı denediniz ancak o sizi rahatsız edecek davranışlarda bulunarak saygı kurallarını ihlal ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar