Pazar, Mart 3, 2024
Ana SayfaErkek ve KadınSperm Anal İçin Zararlı Mı?

Sperm Anal İçin Zararlı Mı?

Anal seks yaşayan insanlar sperm anal için zararlı mı? Sorusunun cevabını merak ederler. Anal seks sırasında boşalmanın tam olarak nereye olduğu çok önemlidir. Anüs bölgesi yapısı gereği son derece narindir. Uygun olmayan ve şiddetle yapılan anal ilişkilerde anüsün zarar görme ihtimali çok yüksektir.

Spermler vajina içerisine girdiklerinde herhangi bir tehlike barındırmazlar. Fakat bu durum anal ilişki için geçerli değildir. Çünkü uzmanlar anal ilişkinin bazı hastalıklara neden olabileceğini dile getirmektedirler.

Spermler anal bölgesine girdikleri zaman cinsel yolla bulaşan enfeksiyon hastalıklarını ortaya çıkarır. Özellikle Hepatit ve HIV gibi tehlikeli hastalıklar meydana gelebilir.

Anal İlişki Ne Gibi Hastalıklara Yol Açar?

Anal birleşme sağlık açısından kesinlikle tavsiye edilmeyen bir ilişki şeklidir. Bu birleşmenin çok fazla sayıda zararı vardır.

Anal ilişki şu hastalıkların meydana gelmesine neden olur:

  • Dışkı ve gaz kaçırma hastalıkları
  • HIV
  • Hepatit
  • Herpes
  • Bel soğukluğu
  • Klamidya

Gibi hastalıklar, anal ilişki sonrasında meydana gelebilirler. Anüs, spermler için uygun bir ortam değildir.

Anal İlişki Anüse Zarar Verir Mi?

Anal ilişkide anüse kesin olarak zarar gelir diye bir durum yoktur. Fakat bu durum ilişkiyi nasıl yaşadığınıza bağlı olarak değişir. Sert bir şekilde yapılan anal seks sonucunda anüsün doğal dokusu zarar görür.

Anüs içerisinde bulunan kılcal damarlar bu sert darbelere dayanamayabilir. Bunun sonucunda anüs içerisinde ciddi yaralar oluşabilir. Hatta dışkılama yaparken bile kan gelme ihtimali meydana gelir.

Sperm Anal İçin Zararlı Mı?
Sperm Anal İçin Zararlı Mı?

Sürekli Anal İlişki Yaşamak Tehlikeli Mi?

Sürekli anal ilişki yaşamak kesinlikle tehlikelidir. Bundan dolayı mümkün olduğu kadar anal seksten uzak durulması gerekir.

Anüse İçine Giren Spermlere Ne Olur?

Spermler boşalma anından belli bir zaman sonra bile yaşamaya devam ederler. Bu süreçte bulundukları ortamda tutunacak yerler aramaya başlarlar. Anüs içine giren spermler bölgede kendilerine uygun yerlere tutunurlar.

Fakat anüsün yapısında spermlere uygun bir ortam yoktur. Bu nedenle bakteri ve enfeksiyon oluşmasına uygun bir zemin hazırlarlar. Bunun sonucunda da cinsel yolla bulaşan hastalıkların yolu açılmış olur. Bu sebeplerden dolayı anal seksten uzak kalınması şiddetle tavsiye edilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar