Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaModaTen Rengine Göre Saç Rengi Belirleme

Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme

Değişim hayatın bir parçası. Zaman zaman bazı fiziksel özelliklerimizde değişiklik yapmak isteyebiliriz. Kilo, giyim tarzı, saç rengi bu değişikliklerden sadece bazıları. Ancak bu değişiklikleri yaparken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar olabilir. Örneğin saç rengini seçerken ten rengi ile uyumuna dikkat etmek çok önemlidir. Peki ten rengine göre saç rengi nasıl yapılır?

Cilt Tonlarına Göre

Saç rengini belirlerken en önemli nokta o rengin cilt tonuna olan uyumu olacaktır. Ten rengine göre bir renk seçmezseniz hem görünüş olarak istediğiniz verimi alamazsınız hem de ikinci bir müdahale gerekeceği için saçlarınıza zarar vermiş olursunuz.

Cilt renginizin tonuna göre saç boyası seçerken internetten yardım alabilirsiniz ancak kuaförünüze danışmak daha doğru bir seçenek olacaktır. Kuaförünüzün önermediği bir saç rengini veya boyama şeklini uygulamamalısınız. Bu aşamada öncelikle cildin doğru rengi belirlenmelidir. Kişilerin cilt tonları;

  • Sıcak cilt tonları,
  • Soğuk cilt tonları olabilir. Bu seçeneklere göre sıcak cilt tonlarına sahip kişiler buğday ya da esmer ten rengine sahip olurlar. Soğuk cilt tonlarına sahip olan kişiler ise daha beyaz cilt tonlarına sahip olmaktadırlar.

Sıcak Cilt Tonlarına Sahip Kişiler İçin Saç Rengi Tavsiyeleri

Esmer veya buğday tenli kişiler eni bir saç rengi seçerken kumral, kahve, siyah, kızıl renk tonlarını tercih edebilirler. Sıcak cilt tonlarına sahip kişiler sadece bu renk tonlarını seçmek zorundadır diye bir zorunluluk yoktur. Farklı renklerde tercih edilebilir ancak bu durumda tercih edilen farklı rengin tonlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Örneğin esmer biri saçını sarı renge boyatmak isteyebilir. Ancak bu durumda sarı renginin sıcak tonlarını tercih ederek ten rengi ile saç rengi arasındaki uyumu yakalaması gerekmektedir.

Soğuk Cilt Tonlarına Sahip Kişiler İçin Saç Rengi Tavsiyeleri

Soğuk cilt tonuna sahip kişiler saç boyatırken daha şanslı gibi görünebilir. Çünkü bazı durumlarda zıt renklerin kullanılması beklenenden daha başarılı sonuçlar verir. Genle olarak soğuk cilt tonlarına sahip kişilere platin renkler, kızıl tonlar, açık kahve tonları, ve açık kumral renkleri tavsiye edilebilir. Bu aşamada da önemli olan tercih edilen renklerin tonlarıdır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar