Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaErkek ve KadınTers İlişki Sonrası Ağrı Nasıl Geçer?

Ters İlişki Sonrası Ağrı Nasıl Geçer?

Cinsel ilişkinin normal olarak kabul edilen vajinal yol ile değil anal yolla yapılmasına ters ilişki denir. Bu ilişki türünün çiftlere getirdiği bazı zorluklar bulunuyor. Bu zorlukların başında ise cinsel ilişki sonrası oluşan ağrı geliyor. Bu ağrı bazen öyle noktalara geliyor ki çift bir daha ters ilişkiye girmek istemiyor ve ters ilişkiden kaçınıyor. Bu sorun yani ters ilişki sonrası ağrı nasıl geçer?

Ters İlişki Öncesi Alınabilecek Önlemler

Bir ağrıyı gidermekten daha kolay bir yol varsa o da; ağrının oluşumunu engellemektir. Ters ilişkinin başkahramanı olan anüs, birçok siniri bulundurur. Bu da oluşan zevkin de ağrının da çok olmasına sebep olur. Anüs, kendin vajina gibi ıslatamadığı için ilişki öncesi kayganlaştırıcı tarzı ürünler kullanmak ağrıyı en aza indirebilir. Bunun yanında ilişki esnasında anüsün kasılmamış olması çok önemlidir. Bundan dolayı doğru zamanı beklemek de ağrının en aza indirilmesine yardımcı olabilir.

Ağrıdan Kurtulmanın Yolları

Ters İlişki ağrısı bazen düşünülenden çok daha fazla acı verici hale gelebilir. Bu gibi durumlarda genel itibariyle anüsün gevşemesini ve rahatlamasını sağlayacak müdahalelerde bulunmak gerekiyor.

Bu müdahaleler kısaca;

  • Kas gevşetici kullanımı
  • Ağrı kesici kullanımı
  • Bağırsak ağrılarını önleme
  • Gevşeme sağlayacak uygulamalar şeklindedir.

Bu işlemler ters ilişki sonrası ağrı nasıl geçer? Sorusuna evde yapılabilecek uygulamaların cevabı niteliğindedir.

Kas Gevşetici veya Ağrı Kesici Kremler

Ters ilişki sonrası anüse ve çevresine kas gevşetici krem sürmek oradaki kasların bir nebze de olsa gevşemesine neden olur. Bu da ağrının geçmesini veya hafiflemesini sağlar. Aynı şekilde anüs ve çevresine sürülecek ağrı kesici krem de ağrının dinmesine yardımcı olur.

Bağırsak Ağrılarını Önleme ve Gevşeme Sağlayacak Uygulamalar

Bağırsakların normal işleyişini bozan herhangi bir sorun anüsü de etkiler. Bu da anüs ağrısının olandan daha fazla hissedilmesine neden olabilir. Bu gibi sorunların önüne geçmek için bağırsak sağlığına uygun şekilde beslenmek ve kabızlıktan kaçınmak yararlı olacaktır. Ayrıca anüsün gevşemesine yardımcı olacak uygulamalar da rahatlamaya sebep olabilir. Sıcak bir anüs duşu ve rahatlatıcı minik dokunuşlar, kasların gevşemesine ve ağrının dinmesine yardımcı olur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar