Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaNasıl YapılırVarsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayar kullanan kişiler, internet üzerinde sorunsuz bir şekilde gezinmeyi isterler. Bunu yapabilmeleri için ise tarayıcı ayarlarının yapılması gerekir. Tarayıcı ayarlarının yapılabilmesi için varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir? Soruları sürekli sorulur. Tarayıcı ayarları yapıldıktan sonra, Chrome, Explorer, Mozilla tarayıcılarından istenilen kullanılabilir. Bunun için yapılması gereken işlemler çok kolaydır. Bilgisayarın işletim sistemine göre ayarlar bazı değişiklik gösterse de mantık aynıdır. Bilgisayar tarayıcısının ayarlanabilmesi için yapılması gereken işlemler şu şekildedir;

  • Denetim masası kısmına giriş yapılır.
  • Buradan programlar ve varsayılan programlar kısmına girilir.
  • Kullanılacak olan web tarayıcısı seçilir.
  • Seçim yapıldıktan sonra varsayılan olarak ayarla olarak işlem sonlandırılabilir. Bu işlem yapıldıktan internete ne zaman girilecekse o tarayıcı kullanılır.
Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?
Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Telefonlarda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir? Konusu sadece bilgisayarda değil, telefonda da gündeme gelir. Telefonlarının kullanan kişiler internete giriş sağlarken farklı tarayıcılar kullanabilirler. Tıpkı bilgisayarda olduğu gibi çok sık kullanılan tarayıcılar, varsayılan olarak ayarlanabilir. Böylece internete sürekli aynı tarayıcıdan giriş yapılabilir.

Telefonda tarayıcı ayarları şu şekilde yapılır;

  • İlk olarak ayarlar kısmına girilir.
  • Uygulamalar içerisinden istenilen tarayıcı bulunur ve üstüne tıklanır.
  • -Tarayıcı uygulaması bölümünden istenilen tarayıcı seçilebilir.

Bu işlemden sonra internete yapılacak olan her giriş tercih edilen tarayıcı ile sağlanır.

Tarayıcı Ayarları Nerededir?

Tarayıcı ayarları bilgisayar ve telefonlarda farklı bölümlerde yer alır. Farklı model ve işletim sistemine sahip olan telefonların tarayıcı ayarları genellikle ayarlar kısmından yapılır. Bu ayarlar yapıldıktan sonra istenilen tarayıcı kullanılabilir. Ayrıca tarayıcı daha sonra ayarlar kısmından değiştirilebilir.

En Sık Kullanılan Tarayıcı Hangisidir?

Telefon ya da bilgisayarlarda en sık kullanılan tarayıcı Google Chrome’dur. Bu tarayıcının kullanılmasının sebebi ise kullanım kolaylığındandır. Siteler üzerinde hızlı giriş işlemleri yapılabilir. Diğer tarayıcılar bu hızı pek karşılamadığı için tercih edilmez.

Tarayıcı Seçimi Neye Göre Yapılır?

Tarayıcıların tercih edilmesini farklı sebepleri olabilir. En sık kullanılan tarayıcılardan olan Chrome, gerek arayüz, gerek işlem sayesinde çok pratiktir. Diğer tarayıcılar beklenilen hizmeti sağlamadığı için çok fazla tercih edilmez. Bu nedenle çok fazla kişi varsayılan tarayıcısına Chrome ayarlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar