Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMüzikYoutube'dan Nasıl Müzik İndirilir?

Youtube’dan Nasıl Müzik İndirilir?

Hepimiz müzik dinlemeyi severiz. Müzik dinlemek için çoğu zaman interneti kullansak da bazen bu işi internetsiz bir şekilde yapmamız gerekebilir. Özellikle evden dışarı çıktığımızda, bir yolculuğa çıktığımızda kendi internetimizi harcamak istemeyiz. Bu nedenle aklımıza gelen soru youtube’dan nasıl müzik indirilir?

İndirme İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

İndirme işlemini yapmak için öncelikle Google’dan Youtube’u açıp (dikkat ederseniz uygulama değil Google’dan girmeniz gerekiyor.) istediğiniz şarkıyı açmalısınız. Üstte görmüş olduğunuz linkin tamamını seçip kopyala seçeneğine basmalısınız. Sonrasında Google’da başka bir sekme açıp MP3 Dönüştürücü’yü aratmalısınız.

Bu işlemi birden çok site yapmaktadır. İstediğiniz herhangi birini seçebilirsiniz. Siteye girdiğinizde karşınızda çıkan ve üstünde ‘linki buraya kopyalayın’ yazan kutucuğun üstüne gelip telefondaysanız üstüne basılı tutarak bilgisayardaysanız mouseunuzun soluna tıklayarak yapıştır seçeneğini işaretleyin. Kutucuğun altında indir seçeneği çıkacaktır. Oraya tıklayarak istediğiniz müziği telefonunuza indirebilirsiniz.

Youtube'dan Nasıl Müzik İndirilir?
Youtube’dan Nasıl Müzik İndirilir?

Bu işlemi Hangi İşletim Sisteminde Yapabiliriz?

Maalesef anlattığımız yöntemi sadece Android işletim sisteminde yapabilirsiniz. Çünkü İOS işletim sistemi telefonunuza internet üzerinden herhangi bir video veya şarkı yüklemenize izin vermez. Bunun nedeni ise telefonunuzu zararlı yazılımlardan tabiri caizse virüslerden korumaktır. İOS işletim sistemi sizi ve bilgilerinizi korumak için böyle bir önlem almıştır.

Bilgisayarıma Da Müzik İndirebilir Miyim?

Az önce sorduğumuz youtube’dan nasıl müzik indirilir? Sorusunu bilgisayarımız için de sorabiliriz. Telefonunuza müzik indirebileceğiniz gibi aynı yöntemle bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. Bahsettiğimiz işlemleri anlattığımız gibi Google’dan yaparsanız bilgisayarınızın masaüstüne istediğiniz şarkıyı indirebilir ve çevrimdışı şekilde dinleyebilirsiniz.

Bunu Yaparken Bir Ücret Ödemek Zorunda Mıyım?

Youtube’dan şarkı dinlerken internete verdiğimiz ücret hariç para vermediğimiz gibi bu işlemi yaparken de hiçbir ücret ödeme gibi bir ihtimalimiz yok. İndirdikten sonra internete de ihtiyacımız olmadığı için tamimiyle ücretsiz bir şekilde dinlediğimiz müziğin keyfini çıkarabiliriz.

İndirdiğimiz Şarkılar Cihazımızda Ne Kadar Yer Kaplar?

Eğer cihazınızın hafızası için endişe ediyorsanız etmenize gerek yok. Çünkü indireceğiniz herhangi bir şarkı cihazınız ne olursa olsun çok az yer kaplayacaktır. Bu nedenle cihazınızın hafızasının yetmemesi gibi bir problem söz konusu değildir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar