Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaMimariBazı Petekler Isınmıyor Nedeni Nedir?

Bazı Petekler Isınmıyor Nedeni Nedir?

Bazı petekler ısınmıyor nedeni nedir? Sorusunu siz değerli okurlarımız için araştırdık. Birçok kombi kullanıcılarının sıklıkla karşılaşabildikleri sorunlardır. Evdeki, okuldaki, iş alanlarındaki peteklerin bazılarının alt kısmı, bazılarının üst kısmı, bazılarının da sağ sol olarak yarısı ısınmıyor ise buna neden olan sorunu bulmak gerekir.

Sorun Petekler de Mi?

Peteklerde meydana gelen ısınma sorunu, kombiden de olabileceği gibi peteklerde hava olabilir. Başka bir neden olarak petekler kirlemiş olabilir. Peteklerde oluşan ısınma sorununu anladıktan sonra çözümü de kolay olabileceğinden emin olabilirsiniz.

Bazı Petekler Isınmıyor Nedeni Nedir?
Bazı Petekler Isınmıyor Nedeni Nedir?

Isınmayan Peteklere Çözüm Nedir?

Peteğin havası alınmasına rağmen, hala ısıtmıyor ise petek kanalları tıkanmış olabilir. Tıkanıklığı gidermenin yolu, petek temizleme cihazı ve petek için kullanılan petek temizleme ilacı kullanılabilir. Bu işlemlerden sonra petekleriniz ısınmaya başlayacaktır.

Isınmayan Kalorifer Peteklerine Teknik Çözüm Nedir?

Kombide bulunan parçalardan sirkülasyon pompası arızasının yanında petek ve radyatörden kaynaklanan sorunların sebebi petek kirliliği olabileceği düşünülebilir. Eğer peteklerden bir tanesi ya da birkaçı az ısınıyor, en dipteki petek ısınmıyor ise bunun nedeni kirlenmiş olan peteklerde sıcak suyun dönüşünün olamamasıdır. Yani sirkülasyon pompası arızaya geçmiş olabilir.

Ayrıca peteklerin ısınması, kombi ve kalorifer tesisatı hariç, peteklerdeki sirkülasyonun başarılı bir şekilde yapılması ile meydana gelir. Su sirkülasyonu herhangi bir nedenle engellenirse, peteklerin bazıları ısınmıyor neden diye düşünmenize sebep olmaya başlar. Petek kanalları, çamurdan ya da herhangi bir madde ile tıkanmış olması durumunda, kombinin ısıttığı su, en yakın kombi peteğine gider ve uzakta olan peteğe ise ulaşamadığından ısınma meydana gelmez.

Petek vanalarında da bozukluk olursa vana açılmışta olsa çalışmaz. Dolayısıyla peteklere su girmeyeceği için ısınma olmaz. Eğer petek kombiden uzak ise ya da peteklerin kurulumunda ara parça sık kullanıldıysa petek ısınma sorunu olabiliyor. Ayrıca kombi arızaya geçti ise ateşleme yaptığı halde çalışmaz. Bundan dolayı da petek ısınmaz. Kullanılan petekler çok eski ve sıcak su debisi yetersiz ise peteklerde ısınma sorunu olabilir. Sizler, Bazı Petekler Isınmıyor Nedeni Nedir? Sorusuna cevap ararsanız servis çağırmadan cevaplarınızı yazımızı okuyarak bulabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar