Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaAnne ve ÇocukBebeğin Cinsiyeti En Erken Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğin Cinsiyeti En Erken Ne Zaman Belli Olur?

Çocuk sahibi olmayı dört gözle bekleyen çiftler bebeğin cinsiyeti en erken ne zaman belli olur? Sorusunu merak etmektedirler. Anne ve baba olmak hiç şüphesiz dünyanın en güzel olayı olmaktadır. Hamile kadınlar ve eşleri çocuklarının cinsiyetini en erken bir zamanda öğrenmek istemektedir.

Genellikle çocuk bekleyen çiftler çocuklarının cinsiyeti öğrenmek için hastaneye başvurmaktadırlar. Çocukların cinsiyeti belirli dönemler sonra ultrason ile rahat bir şekilde öğrenmektedir. Ancak ilerleyen zamanlarda çocuğun cinsiyetinde değişiklikler görülebilmektedir. Erken dönemde bakılan cinsiyet, ilerleyen zamanda değişiklikler gösterebilmektedir. Bu da ailelerin yapmış oldukları hazırlıkları bozabilmektedir.

Bebeğin Cinsiyeti En Erken Ne Zaman Belli Olur?
Bebeğin Cinsiyeti En Erken Ne Zaman Belli Olur?

Cinsiyet Konusunda Kim Baskın?

Toplum tarafından her zaman çocuğun cinsiyeti bakımından kimin daha baskın olduğu öğrenilmeye çalışılmaktadır. Annenin veya babanın cinsiyet belirlemesinde daha baskın olduğunu söyleyen toplumlar genellikle yanılmaktadırlar. Çünkü anne veya baba cinsiyet belirleme konusunda baskın olmamaktadır. Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti tam anlamı ile gelişim ile alakalıdır.

Ultrason Kız Gösteriyor Bebek Erkek Doğuyor

Çocuğunun cinsiyeti öğrenmek isteyen çiftler doğum hastanesine giderek başvuruda bulunmaktadırlar. Hemşireler tarafından yapılan ultrason sonucunda bebeğin cinsiyetinin kız olduğu öğrenilmektedir. Ancak ilerleyen zamanlarda yapılan ultrason ile bebeğin cinsiyetinin erkek olduğu gözlemlenebilmektedir. Bunun yanı sıra kız olarak belirtilen bebek, dünyaya erkek olarak gelebiliyor.

Bu karışıklığın en büyük sebebi anne karnında yer alan bebeğin gelişimidir. Erken bir zamanda bakılan bebeğin genital bölgeleri henüz gelişmediği için farklı cinsiyetler söylenilebilmektedir. Erken dönemde bakılan bebeklerin cinsiyeti büyük ihtimalle kız olarak belirtilmektedir. Daha sonra ise genital bölge gelişmeye başlayarak bebeğin cinsiyeti erkek olarak değişebilir.

Cinsiyet En Erken Ne Zaman Belli Olur?

Anne karnında bulunan bebeğin cinsiyeti, en erken 3. ayında belli olmaktadır. Ancak 3. aydan sonra yaptırılan ultrasonlar daha doğru sonuçlar vermektedir. 3. ayda bebeğin cinsiyeti kız olabilmektedir. Ancak 3. aydan sonra bebeğin cinsiyeti erkeğe dönüşebilmektedir. Bunlara son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Kesin sonuçlar almak isteyen kişiler için bebeğin en erken 4. ayda cinsiyeti belli olmaktadır. 3. aydan sonra bebeğin cinsiyeti kesinleşmektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar