Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaSağlık ve FitnessCinsel İlişki Sonrası Bel Ağrısı Neden Olur? Tedavisi Nelerdir?

Cinsel İlişki Sonrası Bel Ağrısı Neden Olur? Tedavisi Nelerdir?

Cinsel ilişki sonrasında hem kadınlarda hem de erkeklerde bel ağrıları meydana gelebilir. Bu duruma neden olan birçok sebep bulunabilir. Ancak cinsel ilişki sonrası yaşanan bel ağrıları bireyleri oldukça fazla rahatsız edebilir. Bu durum karşısında çiftler, cinsel ilişki yaşamlarına bile ara vermeyi düşünebilirler. Ancak bu ağrıların neden olduğunu bilmeniz, yaşanan bu sıkıntıdan sizi kurtarabilir. Bunun için bel ağrısına neden olan durumları iyi bilmeniz gerekir. Birçok çift, cinsel ilişki sonrası bel ağrısı neden olur? Tedavisi nedir? Sorularının cevaplarını merak etmektedirler. Bu durumda bilgi sahibi olmanız, daha iyi bir cinsel hayat sürmenize neden olur.

Omurga Sorunlarından Dolayı Bel Ağrısı

Cinsel ilişkiden sonra yaşana bel ağrılarına neden olan durumların başında çeşitli omurga sorunları yer almaktadır. Omurga aralarında iltihaplanma, eklem aralığı iltihabı ve romatizma gibi durumlar cinsel ilişki sonrası bel ağrılarına neden olabilir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan Dolayı Bel Ağrısı

Cinsel ilişkiden sonra yaşanan bel ağrısına neden olan diğer bir durum ise cinsel yollarla bulaşabilen hastalıklardır. Bu nedenle doktora gidip gerekli kontrolleri yaptırmanızda fayda vardır.

Cinsel İlişki Sonrası Bel Ağrısı Neden Olur? Tedavisi Nelerdir?
Cinsel İlişki Sonrası Bel Ağrısı Neden Olur? Tedavisi Nelerdir?

İdrar Yolu Enfeksiyonlarından Dolayı Bel Ağrısı

İdrar yolunda oluşan enfeksiyonlar, cinsel ilişki sonrası bel ağrısına neden olur. Bunun yanında üreme organlarında meydana gelen iltihaplanmalar da bel ağrısına neden olan farklı bir nedendir. Bu tür durumlarda tedavi şarttır.

Cinsel İlişki Sonrası Bel Ağrısının Tedavisi

Cinsel ilişki sonrası yaşanan bel ağrıları, bel fıtığı gibi ciddi bir hastalıktan dolayı meydana geliyorsa mutlaka uzman bir hekime gitmeniz gerekir. Ancak yaşanan bel ağrısı cinsel birleşmeden dolayı ise birtakım önlemler alabilirsiniz. Bu önlemler ise şunlardır:

  • Cinsel ilişkiye girmeden evvel kaslarınızı gevşetin.
  • Sırt korsesi kullanabilirsiniz.
  • Birleşme sırasında belinizin altına yastık koyabilirsiniz.
  • Çok sert bir cinsel ilişki yaşamayın.
  • Cinsel ilişkiye girmeden önce hijyeni sağlayın.

Bu tür önlemleri alarak cinsel ilişki sonrasında bel ağrısı yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Ayrıca cinsel ilişki esnasında farklı pozisyonlara girmemeye çalışın. Genelde yatarak ya da yan bir pozisyonda ilişkiye girin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar