Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaErkek ve KadınDışarıdan Bulaşan Spermle Hamile Kalınır Mı?

Dışarıdan Bulaşan Spermle Hamile Kalınır Mı?

Sürtünme ya da ön sevişme ile cinsel ilişki yaşayan çiftler dışarıdan bulaşan spermle hamile kalınır mı? Sorusunu merak ediyor. Spermin vajinaya ya da vücudun herhangi bir yerine temas etmesi bazen çiftleri endişelendirebiliyor. Bu endişeler bazen yersiz bazen de yerinde olabiliyor.

Kadınların hamile kalabilmesi için erkeklerin kadın rahmine boşalması gerekmeyebilir. Bazı durumlarda kadınlar zevk suyundan dahi hamile kalabilmektedir. Hatta dışarıdan vajinaya bulaşan bir sperm ile hamile kalmak mümkün olabiliyor.

Dışardan Bulaşan Spermle Hamile Kalmak

Ön sevişme veya sürtünme ile cinsel birliktelik yaşayan çiftler dışarıdan bulaşan spermle hamile kalınır mı? Sorusuna yanıt arıyorlar. Dışarıdan bulaşan bir sperm ile hamile kalmak oldukça mümkün bir durumdur. Çok düşük bir ihtimalde olsa dışarıdan vajinaya bulaşan sperm, kadınların hamile kalmasına neden olabiliyor.

Spermler 1 saate kadar dış ortamda hayatta kalabiliyor. Yani vücuttan atıldıktan bir saat sonraya kadar vajinaya bulaşırsa, rahme ulaşabilir. Bu da kadınların düşük bir ihtimalle hamile kalmasına neden olabiliyor. Ayrıca sürtünme ile vajinaya spermler az miktarda da olsa girebiliyor. Bu da son derece düşük bir ihtimalle kadınların hamile kalmasına neden oluyor.

Bir Damla Spermle Hamile Kalmak

Cinsel ilişki esnasında bir erkekten akan sperm miktarı ortalama 5-10 kadardır. 1 damla spermin içerisinde yaklaşık olarak 100 bin sperm bulunuyor. Bir kadının hamile kalabilmesi içinde 1 adet sperme ihtiyaç duyulmaktadır. Kısacası bir kadının hamile kalabilmesi için bir damla akan sperm yeterli olabiliyor. Bir damla sperm kadınlarda hamileliğe oldukça kolay bir şekilde neden olabiliyor.

Vajinaya Sperm Değdirmek

Ele veya başka bir yere bulaşan spermin vajinaya değmesi ile ilgili araştırmalarda sürekli olarak yapılıyor. Ele bulaşan ya da başka bir yerde bulunan spermin vajinaya temas etmesi ile hamilelik mümkün olabiliyor. Bu tür durumlarda hamilelik ihtimali oldukça düşük olabiliyor. Ancak yine de bu tür durumlarda kadınlar hamile kalabiliyor. Aynı zamanda iç çamaşıra bulaşan spermlerinde hamilelik oluşturma durumu olabiliyor. İç çamaşıra bulaşan sperm ile hamile kalma ihtimali de oldukça düşüktür.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar