Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaSağlık ve FitnessDoğum Sonrası Hangi Estetik Operasyonlar Yapılır?

Doğum Sonrası Hangi Estetik Operasyonlar Yapılır?

Anne adayları doğum yaptıklarından sonra bu durumlardan memnun kalmayabilir. Bunun için de doğum sonrası hangi estetik operasyonlar yapılır? Araştırmasına girerler. Bu ameliyatlar anane adayının doğum sonrası da kendisini daha iyi hissedebilmek açısından çok önemlidir. Genelde doğum sonrası tercih edilen estetik ameliyatlar şu şekildedir;

  • Meme Germe
  • Karın Germe
  • Liposuctiaon
  • Vaginaplasti

Bunlar doğum sonrasında annelerin en çok tercih ettiği ve ihtiyaç duyduğu estetik işlemlerdir.

Doğum Sonrası Karın Germe

Doğum sonrasında oluşan annenin karında sarkması görülmese de karında bulunan kasların genişlemesi durumu görülebilir. Bu operasyonda amaç karının içe çekilmesinden karşılan görüntüyü yakalamaktır. Günümüzde bu estetik ameliyatlarda endoskop yöntemi geliştirildi. Bu sayede kaslar sıkıştırılıp germe ameliyatı yapılabilir.

Göğüs kemiğinin uç kısmında bulunan sezaryen izinin olduğu bölgede kaslar ayrılır. İçeriden dikilir. Bunu insanlar iç korse adı altında da duymuş olabilir. Bu germe ameliyatı sormasında insanlar tekrardan hamile kalabilir. Herhangi bir engel oluşturmaz.

Doğum Sonrasında En Çok Tercih Edilen Liposuction Nasıl Bir Uygulamadır?

Diğer bir adı ile yap aldırma ameliyatı olan liposuction eğer iyi yapılırsa çok faydası vardır. Bu ameliyat küçük bir delik açılarak vücuttaki yağlar bir alet yardımı ile emilimi gerçekleştirilir. Günümüzde lazer yöntemi ile bu işlem yapılabilir. Fakat doğum sorması için bu estetik ameliyat yöntemi uygun görülmez. Doğum sonrasında oluşan sarkmalar bu işlem yapıldığında daha da çok sarkmasına sebep olmaktadır. Bunun için sadece karın germe ameliyatı daha uyun olacaktır.

Doğum Sonrasında En Çok Tercih Edilen Meme Germe Operasyonu Nedir?

Kadınların doğum sonrasında çok fazla tercih ettiği bir operasyon olan meme germe, doğum sonrasında oluşan sarkma şikayetlerinden dolayı uygulanan bir yöntemdir. Hamilelik dönemlerinde ya da emzirme sonucu meme genişleyip sarkabilir. Bunun içinde meme germe operasyonu doğum sonrasında kadınların tercihi olur.

Hamilelikte Oluşan Çatlakların Tedavisi

Hamilelik sırasında ve sonrasında oluşan çatlaklar için günümüzde de hala bir teknoloji gelişmemiştir. Çatlaklar derinin en üst kısmında olduğundan dolayı ancak cerrahi bir işlem ile uzaklaştırılabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar