Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaSağlık ve FitnessEmzirirken Bir Memenin Diğerinden Büyük Olmasının Nedeni Nedir?

Emzirirken Bir Memenin Diğerinden Büyük Olmasının Nedeni Nedir?

Kadınların emzirirken gebelikte olduğu kadar farklı ve değişik deneyimler yaşanması kaçınılmaz olur. Emzirirken göğüslerde yaşanan süt kanallarının dolması ve emzirme işleminden sonra da boşalması bazı değişimlerin olmasına neden olur. Bundan dolayı da kadınlar emzirirken bir memenin diğerinden büyük olması gibi konu başlıklarına odaklanır. Aslında temelde bu durum geçici olsa da emziren kadını rahatsız etmemesi adına bazı önlemlerin alınmasını gerekli kılar. Çünkü zaman içinde yanlış emzirme göğüslerdeki sütü bile etkiler duruma gelecektir.

Neden Olur?

Göğüslerin emzirilmesi sırasında doktor ve uzmanların da söyledikleri her zaman dengeli şekilde emzirme işlemi yapılmasıdır. Bunun anlamı sırasıyla emzirme yapılmasıdır. Sırayla yapılması göğüslerin daha dengeli bir şekilde süt üretmesine ve büyüklük anlamında da dikkat çekmeyecek farkların olmasına neden olur. Ama sırasıyla emzirme yapılmadığında emzirilmeyen göğüste şekilsel olarak büyüklük, damarların belirginleşmesi gibi şikayetler söz konusu olabilir. Bunun içi dikkatli olunmalıdır.

Emzirirken Bir Memenin Diğerinden Büyük Olmasının Nedeni Nedir?
Emzirirken Bir Memenin Diğerinden Büyük Olmasının Nedeni Nedir?

Genetik Yatkınlık

Bazen bahsedilen neden haricinde genel olarak göğsün yapısından kaynaklandığı da fark edilebilir. Genetik yatkınlık nedeniyle göğüs şeklinde yaşanan değişim süt kanallarının süt dolması ile ilk kez gözle görülür bir hal alabilir. Bunun için doktorunuzun değerlendirmesi daha etkin sonuç verecektir.

Neler Yapılabilir?

Böyle durumlarla karşı karşıya kalındığında yapılması gereken göğsün sıralı şekilde emzirilmesine dikkat etmektir. Böylece bebeğiniz için de taze ve kolay tüketilen bir kaynak elde etme şansınız olur. Diğer taraftan masaj yapmanız da işe yarayabilir. Çünkü göğüs ucunda meydana gelen yaralar da sütten bağımsız şekilde şişmelerin nedeni olabilir. Bunun için sıcak tutmak, ilaç ve krem kullanmak gibi doktor önerilerini yerine getirmek de işe yarayacaktır. Ciddi bir sorun olmadığını bilmeli ama gözlemlemelisiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar