Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaTeknolojiGeForce Now Nasıl Kullanılır?

GeForce Now Nasıl Kullanılır?

GeForce Now, doğrudan internet üzerinden ve herhangi bir donanıma ihtiyaç olmaksızın oyun severlere oyun oynama şansını sunan bir servistir. Bu sistem oyunların oldukça yüksek bir grafik kalitesinde oynanabilmesine olanak sağlıyor. Yüzbinlerce farklı oyuna GeForce Now servisiyle erişilebiliyor.

GeForce Now kullanımı için birtakım işlemlerin yerine getirilmesine ihtiyaç vardır. Nvidia firmasının internet sitesine girilmeli ve burada ücretli veya ücretsiz seçenekler arasından bir plan tercihi yapılmalıdır.

Bu konuda gerekli şekilde bir karar verildikten sonra aynı alan üzerinden ilgili program bilgisayara indirilmelidir. Sonrasında giriş işlemi yapıldığında GeForce Now artık kullanılabilir olur. Tüm bu işlemler GeForce now nasıl kullanılır? Sorusuna gerekli şekilde bir açıklık kazandırıyor.

Nvidia GeForce Now İçin Gereksinimler

Oyun severlerin Nvidia GeForce Now kullanımı için ilgili cihazlarında birtakım sistem donanımlarına sahip olmaları gereklidir.

  • Windows 7 ve üzerinde 64 bitli sistemler,
  • Ekran kartı olarak NVIDIA GeForce 600 serisi ve üzeri donanım,
  • 4 GB’lık bir RAM,
  • DirectX 11 sistemi ve üzeri versiyonda ekran kartları,
  • Minimum 15 Mbps veya 25 Mbps internet hızı,

Oyun severler eğer bu unsurlar kapsamında cihazlarında bir sistem donanımına sahip olurlarsa o zaman bu servis hizmetinden iyi şekilde yararlanabilirler.

GeForce Now Nasıl Kullanılır?
GeForce Now Nasıl Kullanılır?

Oyunlara Erişim İşlemleri

GeForce Now bünyesinde yer alan oyunlara erişebilmek için bu noktada Steam veya Epic Games hesaplarının doğrudan bu sistemle entegre edilmesi gereklidir. Eşleştirme sağlandığı noktada artık burada yer alan her bir oyuna erişim şansı elde edilir. Bu servis bünyesinde yer alan ücretli veya ücretsiz oyunlar da tercihe göre oynanmaya hazır bir hale gelir.

GeForce Now Kullanılabilen Ülkeler

Nvidia firmasının GeForce Now servisi hizmetinden dünya genelinde birçok oyun sever faydalanıyor. Henüz tüm ülkelerde tam bir hizmet verilemiyor olsa da hizmetin verildiği ülke sayısı oldukça fazladır. Avrupa genelinde ve aynı zamanda Kuzey Amerika’yı kapsayan bölgelerde kullanıcılar bu oyun servisi hizmetinden yararlanabiliyorlar.

Türkiye de bu grup içerisinde yer alıyor. Oyun severler Founders veya ücretsiz üyelik seçeneklerinden biri yardımıyla bu hizmetten verimli olarak yararlanabiliyorlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar