Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaErkek ve Kadınİlişkiden Sonra Hemen Yıkanması Hamileliği Önler Mi?

İlişkiden Sonra Hemen Yıkanması Hamileliği Önler Mi?

Cinsel ilişki sonrasında hemen duş alan bazı kadınlar, ilişkiden sonra hemen yıkanması hamileliği önler mi? sorusunu merak ediyorlar. Cinsel ilişkinin ardından vajinanın yıkanmasına ‘Vajinal Duş’ adı verilir. Genel olarak hanımların bir kısmı hamile kalmamak için bu yöntemi kullanırlar.

Vajinanın içerisine doğru boşaldıktan 3 dakika sonra vajinal duş alınsa bile hamilelik riski ortadan kaldırılmaz. Çünkü vajinaya doğru boşaldıktan hemen sonra spermler, rahim ağzına yerleşmiş olurlar. Kısacası ilişkiden sonra hemen duş almak ya da vajinayı yıkamak hamileliği önlemez.

Hamilelik Nasıl Önlenir?

Cinsel ilişkiden sonra yıkanmak yerine ilişki esnasında belli başlı tedbirlerin alınması gerekiyor. Bu tedbirler sayesinde hamile kalma ihtimali ortadan kaldırılmış olacaktır.

Hamileliği önlemek için alınması gereken tedbirler şunlardır;

  • Prezervatif kullanılması.
  • Spiral kullanılması.
  • Geri çekme yöntemi yapılması.
  • Ters ilişki yapılması.
  • Dışarıya boşalmak.

Bu tedbirlere uyan kişiler kesin olarak hamileliğin önüne geçmiş olacaklardır. Cinsel ilişki sonrası yıkanmak veya vajinal duş almak yerine bu tedbirler alınmalıdır.

İlişki Sonrası İdrar Yapmak Hamileliği Önler Mi?

İlişkiden hemen sonra kadının ayağa kalkması, spermlerin aşağıya doğru akmasına neden olacaktır. Spermler, bu süreçte ilerlemek için vakit bulamazlar. Hamile kalmak istemeyen kadınların, cinsel ilişkiden hemen sonra ayağa kalkması ve idrar yapmaya gitmesi gerekiyor. Hızlı bir şekilde ayağa kalkan ve idrar yapan bir kadın, içinde kalan tüm menileri dışarıya atacaktır.

İlişkiden Sonra Yıkanmak Hamileliği Engeller Mi?

Cinsel ilişkiden sonra hemen vajinanın yıkanması hamilelik riskini minimum seviyelere indirecektir. Ancak üzerinden uzun bir süre geçtikten sonra yıkanılması, ne yazık ki hamileliği engellemez. Spermler, çok hızlı bir şekilde ilerler ve rahim ağzına yerleşirler. Bu sebepten dolayı cinsel ilişkiden hemen sonra kısa bir sürede yıkanılması gerekiyor.

Bir Damla Sperm Hamile Bırakır Mı?

Spermin bir şekilde vajinaya nüfus etmesi ve rahime doğru ilerlemesi hamileliğe neden olur. Bir damla spermin vajinaya girip rahime doğru ilerlemesi de hamilelik oluşmasını sağlayacaktır.

Hamile kalmak için kesinlikle sperm sayısının bir önemi yoktur. Önemli olan spermin rahime ulaşıp ulaşmadığıdır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar