Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaErkek ve Kadınİlişkiye Girdim Kan Gelmedi Nedeni Nedir?

İlişkiye Girdim Kan Gelmedi Nedeni Nedir?

Cinsel ilişki; belirli esaslara göre gerçekleştirilmesi gereken ve bu olaydan sonra da vücut üzerinde bazı değişimler görülen bir olaydır. Cinsel birlikteliğe dair toplum içerisinde çeşitli yanılgılar olmakla beraber, bu yanılgıların başında; ilişki sonrasında mutlaka kanamanın olacağı düşüncesi gelir. Oysa her kadının sahip olduğu fizyolojik yapı, ilişkiye girerken dikkat edilen durumlar, ilişki partnerinin tavırları birbirinden farlı olduğu için, ilişki sonrası kanama da farklılık gösterir. Bu nedenle, ilişkiye girdim kan gelmedi nedeni nedir? Diyen kadınların bazı durumları araştırması gerekir.

İlişkiye Girildiği Zaman Her Zaman Kan Gelir Mi?

Kadınlar tarafından araştırılan ilişkiye girdim kan gelmedi nedeni nedir? Sorusuna yönelik pek çok cevap vardır. Ancak ilk olarak, her zaman cinsel ilişkiye girildiği zaman kanama olmayacağının bilinmesi gerekir. Kadınların rahim içerisinde yer alan ve halk arasında kızlık zarı olarak nitelendirilen yapı; damarlardan oluşan ve kadından kadına fark gösterecek şekilde kalınlığa ve esnekliğe sahip bir yapıdır.

Doğal olarak da, belirtilen yapının kadından kadına değişim göstermesi sonucunda; her ilişki esnasında kanama görülmez. Hatta bazı kadınlar için bekaret zarının doğum esnasında yırtılması dahi söz konusu olabilir. Bu yapının ince ve esnek olması; genel olarak kanamanın olmamasına veya doğum gibi durumlarda bozulmasına neden olur. Ancak kalın ve rahmin uç kısımlarına daha yakın olarak yer alan kızlık zarı, yırtılma esnasında genel olarak kanamalara neden olabilir.

İlişkiye Girdim Kan Gelmedi Nedeni Nedir?
İlişkiye Girdim Kan Gelmedi Nedeni Nedir?

İlişkiye Girdim Kan Gelmedi Diyenler Ne Yapmalıdır?

Yaşanan cinsel ilişkinin ardından kan gelmemesinin çeşitli nedenleri olabildiği gibi, bazen de kanın gelmesi için uygulamalar yapılabilir.

Bu uygulamalar ise şu şekildedir:

  1. Vücut üzerinde yaşanan değişim, vücudun hemen tepki vermesini gerektirmez. Doğal olarak da ilişkiden kısa bir zaman sonra da olsa kan gelebileceği bilinmelidir.
  1. İlişki tamamlandıktan sonra kadının çömeliyor pozisyonunda durması, kan gelmesini kolaylaştıran duruşlardan bir tanesidir.
  2. Vücut içerisinde oluşan kanamanın, kadına da zarar vermeden sağlıklı bir şekilde çıkarılmasını sağlamak için bel kısmını ovalamak gerekebilir.

Bu işlemler sonucunda da cinsel ilişki sonrası kan gelmesi sağlanabilir. Ayrıca, bazı kadınlarda doğal yapı olarak kan gelmeyecek olmasının doğal olduğu da bilinmelidir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar