Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaErkek ve Kadınİnsanların Güvenini Nasıl Kazanırız?

İnsanların Güvenini Nasıl Kazanırız?

Güvenilir bir insan olmak karakterle ilgili bir değerdir. İnsanların bir kısmı güven verirken bir kısmı ise güven vermez. Güvenilmediğini düşünen kişiler bu nedenle insanların güvenini nasıl kazanırız? Sorusunu sorar. Güven duygusunu kazanmak aslına bakarsanız hem çok kolay hem de çok zordur. Bu durum kişiye göre değişim gösterir. Güven kazanmanın ilk yöntemi yalancı olmamak yani doğru sözlü olmaktır.

İnsanların Güvenini Nasıl Kazanırız?
İnsanların Güvenini Nasıl Kazanırız?

Yalan Söylememek

Kadın ve erkek arasındaki güven duygusunun yok olmasındaki ilk sebep yalan söylemek ve yalanın arkasına sığınmaktır. Aynı zamanda sözlerdeki değişkenlik de güven duygusunu yok eden etmenlerdir. Güven duygusunu kazanmak için sebep ne olursa olsun yalan söylememek gerekir.

Dürüst Olmak

İş ortamında ve ilişkilerde güven denildiğinde akla ilk önce dürüstlük gelir. Dürüst davranan bir insan yalnızca konuşma ve iletişiminde değil, tavır ve davranışlarıyla da dürüst olduğunu belli eder. Sizin karşınızdaki kişiye güven verebilmeniz için karşınızdaki kişiye dürüst olmanız onun da size rahatlıkla sırtını yaslayabilmesi anlamına gelecektir.

Sadakatli Olduğunu Belli Etmek

Güvenilir olduğunu belli etmenin diğer seçeneklerinden biri de sadık olmaktır. Bu durum yalnızca ilişkiler için geçerli değildir. Kişi size inanmalı ve ona sadık olduğunuzdan emin olmalıdır. Eğer sizin ona sadık olduğunuzdan emin olmazsa o kişiyle paylaşımınız her zaman için yüzeysel ve kısa bir süre sonra bitecek şekilde olacaktır.

Hatası Olduğunu Kabul Etmek

Güven veren bir insan, hatasız ya da yanlış yapmayan bir insan değildir. Bir insanın yapmış olduğu yanlışın zararı yalnızca kendisine dokunuyorsa bu durum güven duygusunu sarsmaz. Ancak yanlış başkasına karşı yapıldıysa bu durum güven duygusunu yok eder. Eğer yaptığınız bir yanlış sebebiyle güven duygusunu yok ettiyseniz, hatanızı kabul etmeniz tekrar güven kazanmanızı sağlayacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar