Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaYaşam TarzıSeyahatKapadokya’da Gezilecek Yerler ve Kulüpler

Kapadokya’da Gezilecek Yerler ve Kulüpler

Kapadokya binlerce yıllık geçmişe eşsiz bir atmosfere sahip olan bir bölgedir. Volkanik hareketler sebebiyle ortaya çıkan peri bacaları ve yörede hüküm süren medeniyetlerin açtığı yer altı şehirler ve doğal güzelliklerde dünya eşi bulunmayan bir bölgedir. Bu nedenle yerli ve yabancı turistlerin gezip görmek istediği yerler arasında bulunur.

Gezilecek yerler açısından zengin olan bölge aynı zamanda yöreye gelen turistlerin harika zaman geçirebilecekleri kulüp ve eğlence mekanlara da sahiptir. Kapadokya’da gezilecekler yerler ve kulüpler nerelerdedir?

Merak edenler için hazırlanan rehberin detayları;

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya; Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerinde bölümleri bulunan geniş bir arazide bulunan tarihi bölgedir. Bu nedenle bölgede gezilecek yerler oldukça fazladır ve Kapadokya’nın farklı bölümlerinde yer alır.

Kapadokya’da gezilecek en önemli yerler şunlardır;

 • Göreme Milli Parkı
 • Zelve Ören Yeri
 • Ihlara Vadisi
 • Uçhisar Kalesi
 • Peribacaları
 • Yer altı şehirleri (Derinkuyu, Kaymaklı, Mazı)
 • Güvercinlik Vadisi
 • Ürgüp
 • Kızılçukur Vadisi
 • Temenni Tepesi
 • Üç Güzeller

Bu yerler görülmesi gereken yerlerden sadece bir kaçıdır. Kapadokya’yı tam anlamıyla gezmek isteyenlerin birkaç günden fazla zaman ayırması ve gezi yanında aktivitelere de katılması gerekir.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler ve Kulüpler
Kapadokya’da Gezilecek Yerler ve Kulüpler

Kapadokya’daki Kulüpler

Kapadokya yerli veya yabancı turistleri ağırlamasının yanında Kapadokya Üniversitesi’ne sahip olması sebebiyle öğrencileri de ağırlar. Bu nedenle öğrencilerin ve turistlerin bölgede gezi dışında gece hayatı için mekan arayışında olacakları düşünülerek kulüpler ve eğlence mekanları hizmet vermeye başlamıştır.

Bölgeye giden kişilerin keyifli vakit geçirebileceği kulüpler arasında şunlar bulunur; Red Red Vine, Angel Cafe Bistro Bar, Red Rock Cove Bar, Kervanhan Karmine Cafe Bar ve Asım’ın Yeri gibi mekanlardır. Kapadokya Türk ve türkü geceleriyle ünlüdür. Çeşitli mekanlarda gerçekleşen bu gecelerde oryantal ve halk oyunları gibi çeşitli etkinlikler insanların eğlenmesini sağlar.

Kapadokya’da Yapılması Gereken Aktiviteler

Tarihi ve turistik önemi çok fazla olan Kapadokya geziler ve gece eğlenceleri yanı sıra yöreye gelen kişilerin yapabileceği aktiviteler açısından da zengindir. Bölgeye gidenlerin katılabileceği en önemli aktivite balon turuna katılmaktır. Güneş doğumuyla başlayan turlara katılanlar Kapadokya manzarasını balondan görebilirler. Ayrıca Güvercinlik, Kızılçukur ve Ihlara Vadisi’nde ATV safari ve atlı safari yapabilirler. Kapadokya’nın yöresel yemeklerini merak edenler kaya restoranlarda yemek yiyebilirler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar