Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaModaKırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır?

İddialı renkleri kullanmayı seven kadınların bir numaralı tercihi kırmızı renk ruj çeşitleridir. Birçok kadının beğendiği bir tondur fakat yakışmayacağını düşündükleri için kullanmaktan kaçınırlar. Kırmızı renk rujlar, güzel bir makyajın en güçlü silahıdır. Bu tonlardaki rujları kullanmak için birçok kadının cesarete ihtiyacı vardır. Cesaretlerini topladıkları zaman girdikleri her ortamda göz alıcı görünümüyle dikkatleri üzerine toplarlar.

Kırmızı Ruj Tonu Nasıl Seçilir?

Güzel bir görünüm elde etmek için kırmızının doğru tonunu seçmek şarttır. Doğru kırmızı ruju bulmak için cilt alt tonunuzu ve ten renginizi iyi bilmeniz gerekir. Cilt alt tonları; sıcak, soğuk ve nötr olarak ayrılır. Bu cilt alt tonlarına göre cilt renkleri incelenir ve doğru kırmızı ton bulunur.

Soğuk Cilt Alt Tonuna Yakışan Kırmızı Rujlar

Soğuk cilt alt tonlu kadınlar mavi bazlı kırmızı tonları tercih etmelidir. Soğuk alt tonlu ve beyaz tenli kadınlar parlak kırmızı tonları sürdükleri zaman göz alıcı görünümü elde ederler. Gotik görünümden uzaklaşmak isteyenler koyu tonları sürmemelidirler. Soğuk buğday tenli kadınlara her renk yakışmaktadır. Soğuk esmer tene sahip kadınlar tam kırmızı ve daha koyu tonlar tercih etmelidir. Açık renkli kırmızı rujlar ise esmerlerde pembeye kaçan bir görünümü ortaya çıkarır.

Sıcak Cilt Alt Tonuna Yakışan Rujlar

Sıcak alt tonlu bir cilde sahipseniz sarı ve turuncu bazlı kırmızılar tercih edilmeli çünkü cildinizi daha canlı gösterecektir. Sıcak alt tonlu beyaz ten rengine sahip kadınlar ise nar çiçeği tonlarını tercih edebilirler. Sıcak buğday tenliler orta tonlu kırmızıları deneyebilirler. Sıcak alt tonlu esmer kadınlar da açık tonlardan koyu tonlara birçok kırmızı tonunu kullanabilirler.

Nötr Cilt Tipine Yakışan Rujlar

Nötr cilt tipi nadir görülür. Bu cilt tipine sahip kadınlar şanslıdır çünkü makyajın geri kalanı tarzınıza uyum sağladığı sürece kırmızının her tonu tercih edilebilir. Kırmızı tonlarda rujları kullanmak isteyen dudaklar dikkat çekici görünürler bu yüzden makyajın geri kalanını hafif yapmalıdırlar. Makyajda dengeyi sağlamak çok önemlidir. Allık olarak ise bronz tonlar tercih edilebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar