Çarşamba, Kasım 29, 2023
Ana SayfaErkek ve KadınKızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Kızlık zarı bozulmadan cinsel ilişki yaşaması son derece mümkündür. Sürtünerek veya anal yoldan cinsel ilişki yaşamak kızlık zarını kesinlikle bozmaz. Bu şekilde cinsel ilişki yaşayan çiftler arasında kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Sorusu dolaşmaya başlıyor.

Bu soruya verilecek olan birçok yanıt vardır. Kadının hamile kalması, rahime ulaşan spermler ile mümkün olmaktadır. Dolayısıyla spermlerin önce vajinaya girmesi, oradan da yumurtalara ulaşması gerekecektir. Eğer bu işlem gerçekleşmemişse hamilelik yaşanmaz.

Kızlık Zarı Bozmadan İlişki Yöntemleri

Kızlık zarı bozmadan cinsel birliktelik yaşamak isteyen kişiler için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemleri uygulayan kişilerde kızlık zarının bozulması görülmez. Ayrıca dikkatli olunması durumunda hamilelikte yaşanmaz.

Bu yöntemler şu şekildedir;

  • Ters ilişki yöntemi
  • Oral ilişki yöntemi
  • Sürtünme ile ilişki yöntemi

Bu üç yöntem, kesinlikle kızlık zarının bozulmasına neden olmaz. Ayrıca hamilelik riskini de en aza indirir. Ancak sürtünme yöntemini tercih edecek olan kişilerin, fazla derinlere bastırmadan ilişki yaşamaları gerekiyor. Aşırı baskı, kızlık zarının bozulmasına neden olacaktır.

Kızlık Zarı Bozmadan Hamile Kalmak

Kadının hamile kalabilmesi için ilk önce spermin vajinaya giriş yapması gerekiyor. Daha sonrasında ise yumurtalıklara ulaşarak, yumurta ile temas etmesi gerekiyor. Ancak kızlık zarı vajinanın iç kısmını koruyucu niteliktedir. Dolayısıyla ufak bir deliğe sahip duvar niteliğindedir.

Kızlık zarı bozmadan hamile kalma ihtimali %5 civarındadır. Ancak sürtünme esnasında veya vajinaya doğru boşalma esnasında, kızlık zarında bulunan küçük delikten içeriye spermler kaçabilir. Bu da yine düşük bir ihtimalle kadının hamile kalmasına neden olabilir.

Kızlık Zarı Delmeden Hamile Kalınır Mı?

Kızlık zarında bulunan küçük delikten içeriye kaçan spermler, hamile kalmaya neden olabilir. Kızlık zarı sabit bir şekilde bozulmadan yerinde dursa bile delikten içeri kaçan spermler, kadının hamile kalmasına neden olacaktır.

Vajinaya Girmeden Hamile Kalınır Mı?

Vajinaya girmeden kesinlikle hamile kalınmaz. Anal seks ve oral sekslerde hamile kalma ihtimali yok denilecek kadar azdır.

Anal seks sonunda kesinlikle kadının iyice temizlenmesi gerekiyor. Çünkü makattan çıkan spermlerin, vajinaya girme ihtimali bulunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar