Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaEvcil HayvanlarKöpeklerin Kaka Yemesi Nasıl Engellenir?

Köpeklerin Kaka Yemesi Nasıl Engellenir?

Hepimiz bir köpeğimiz olsun arkadaş olalım demiştir. Ancak evin içinde köpeğe bakmak zor olduğu için ve tuvalet konusu olduğundan dolayı vazgeçmiş bulunmaktayız. Ancak yavru köpek alınca tuvalet alışkanlığını alıştırmak için kolay bir dönem olacaktır. Küçük tür süs köpekleri bakmak evde kolay olabilir. Köpeğimize tuvalet alışkanlığını alıştırdıktan sonra evde köpeğinizin kaka yaptığı bir yer olacaktır. Bazı köpeklerde kaka yeme sorunu olabiliyor. Köpeklerin Kaka yemesi nasıl engellenir. Köpeğimizin tuvalet bölgesinden yerden kakasını alıp yemesi kötü bir alışkanlıktır.

Köpeğim Neden Kakasını Yer?

Köpeğinizin kakasını yemesi için birden çok neden vardır. Peki ya köpeğim neden kakasını yer;

  • Yanlış ürünlerle ya da az beslenmesi
  • Yalnız kalma durumunda
  • Yürüyüş yapmaması durumunda
  • Aç kaldığı zaman
  • Sağlık sorunu nedeni ile

Bu durumlarda köpeğinizin kendi kakasını yemesi normal olarak görülebilir. Bu durumların sorununu siz kendiniz çözebilirsiniz. Ancak bu durumların hepsini normale döndürdüğünüz zaman, hala kaka yemesi devam ediyor ise veterinere götürmeniz gerekmektedir. Tehlikeli durumlar oluşturabilir.

Köpeklerin Kaka Yemesi Nasıl Engellenir?
Köpeklerin Kaka Yemesi Nasıl Engellenir?

Tuvalet Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

Yavru bir köpek aldığınız zaman hemen tuvalet eğitimine başlamanız gerekmektedir. Bu tuvalet alışkanlığını ne kadar zor olarak görseniz bile pek zor değildir. Tuvalet alışkanlığını yaptırdıktan sonra köpeğinizi evin içinde gönül rahatlığıyla besleyebilirsiniz. Tuvalet alışkanlığı kazandırmak için ilk yöntem evin içerisinde bulunan bir noktaya karar vermektir. Bu noktaya gazete kağıdı ile bir alan belirlemek lazımdır.

Köpeğinize mama verdikten sonra tuvalet ihtiyacı duyar. Köpeğinize mama verdikten sonra 5 dk. içinde tuvalet yapacağı bölgeye götürmeniz lazım. Götürdüğümüz anda yapacak diye bir şey yoktur bazen 10 dk. bile sürebilir. Köpeğimiz tuvaletini gazeteye yaptığı anda işimiz kolaylaşır 1 hafta bunları uyguladıktan sonra köpeğimiz tuvaletine alışacak ve artık oraya yapmaya başlayacaktır.

​​​​

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar