Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaSağlık ve FitnessMemede Pörsüme Neden Olur?

Memede Pörsüme Neden Olur?

Memede şekil bozuklukları, sarkma ya da memede pörsüme gibi durumlara zaman zaman karşılaşabilmek mümkündür. Bunu engellemek için bazı yöntemlerden faydalanılabilir. Meme hacminde, özellikle doğum sonrasında bazı değişiklikler olabilmektedir. Bu değişiklikler kişinin üzülmesine sebep olabilir. Gebelik döneminde memelerde büyümeler gerçekleşmektedir. Bu büyüme süt boşaldıktan sonra, sarkmalarla ya da pörsümelerle sonuçlanabilir. Memelerinizden memnun olmadığınız durumlarda mutlaka bir doktorla görüşmeniz gerekmektedir.

Meme Pörsümesi Nasıl Engellenir?

Meme pörsümesini engellemek için farklı yöntemler vardır. Kozmetik mağazalarda bulunabilecek ilaçlarla, göğüs sarkma ya da pörsüme sorunlarının önüne geçilebilir. Kilo alıp verme, hormonların etkileri ile meme pörsümesi yaşayan kişiler, göğüslerini eski estetikliğine kavuşturmak istemektedir.

Bunun için kozmetik mağazalarından ürün almak istemiyorsanız, doğal yöntemlere de başvurabilirsiniz. Evde uygulayacağınız buz masajı ile göğüslerinizi eski görüntüsüne kavuşturabilirsiniz. Bu yöntem son derece etkilidir. Uygulamış olduğunuz soğuk hava kompresi doku kasılmalarına neden olur. Kasılan dokular ise, göğüslerin dikleşmesine yardımcı olur.

Memede Pörsüme Neden Olur?
Memede Pörsüme Neden Olur?

Meme Pörsümesi İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Meme pörsümeleri için uygulayabileceğiz diğer doğal yöntemler ise şu şekildedir;

  • Aloe Vera jelini göğsünüze sürerek 10 dakika boyunca masaj yapın. Masajdan sonra 10 dakika kadar bekleyin. Ilık suyla göğüslerinizi durulayın. Haftada 4-5 defa bu işlemi uygulayarak başarıya ulaşabilirsiniz.
  • Aloe Vera jeli, mayonez ve balı karıştırın. Bu karışım için 1 çay kaşığı kullanabilirsiniz. Göğüslerinize maskeyi uygulayın ve 15 dakika boyunca bekleyin. Sırasıyla ılık sonra soğuk suyla durulayın. Haftada 1 kere uygulamanız göğüsleriniz için faydalı olacaktır.
  • Diğer etkili yöntemlerden birisi ise yumurta ve salatalık karışımıdır. Yumurta içerisinde göğüslerin pörsümesini engelleyen vitamin ve proteinler vardır. Salatalık ise beyazlamasında etkilidir.
  • Patates suyu maskesi uygulayarak da yine göğüslerin dikleşmesini sağlayabilirsiniz. Siz de pörsüme ya da sarkmalardan şikayetçiyseniz bu yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar