Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaErkek ve KadınSevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır?

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır?

Hayatımızı birleştirmek istediğimiz, her gördüğümüzde kalp ritmimizi değiştiren sevgilimiz ile hayatımızın en güzel anlarını geçiririz. Beraber eğlenir, tatile çıkar, yemekler yeriz. Ancak hayat hiçbir zaman toz pembe olmadığı gibi sevgilimiz ile de sürekli mutlu olmamız imkansızdır. Çeşitli nedenlerden dolayı sevgililerimiz ile kavga ederiz. Peki, sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır?

Sevgilinizi Anlamaya Çalışın

Sevgilinize en yakın kişilerden biri sizsiniz. Bu nedenle onun temelde neye kızgın olduğuna, kavganın asıl nedenine karar verebilecek en doğru kişi sizsiniz. Kavga etmenizin nedenlerini onun bakış açısıyla bakmaya çalışarak çözümlemeye ve anlamaya çalışırsanız, barışmak için izleyeceğiniz yönteme karar vermeniz daha kolay olur. Sevgiliniz hassas yönlerine karşı daha nazik ve anlayışlı davranmak barışmak için izlenebilecek en doğru yöntemlerden biridir.

Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır?
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır?

Sevgilinize Ufak Jestler Yapın

Kavganın nedeni ne olursa olsun sonuç olarak birbirinizi sevdiğinizi ve onu kaybetmek istemediğinizi unutmayın. Barışmak için gerekirse ilk adımızı siz atın ve ona onu mutlu edebilecek ufak jestlerde bulunun. Sevgilinizi beğendiği bir restorana götürebilir, romantik bir film gecesi organize edebilir, iş yerine etkileyici bir not eşliğinde çiçek gönderebilirsiniz. Ufak bir tatil kaçamağı da kavgaların çözümlenmesinde faydalı olur.

Sevgilinize Karşılıklı Konuşmayı Önerin

Çiftler kavga ettikten sonra bir süre birbirinden uzaklaşarak birbirleri arasında mesafe koymaya çalışırlar. Ancak bu durum kavganın büyümesine, çiftlerin daha fazla öfkelenmesine ve iletişim kopukluğuna neden olur. Bu nedenle sevgilinizle aranıza mesafe koymak yerine onunla karşılıklı olarak kavganızın nedenlerini saygı çerçevesinde konuşmaya çalışın. Unutmayın ki sevginin temelinde saygı ve iletişim yatar. Birbirinizi dinlemeden ve anlamadan kavganın gerçek anlamda son bulması ve barışmak imkansızdır. Üstünü kapattığınız, geçiştirdiğiniz sorunlar ilerde tekrar karşınıza çıkar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar