Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaErkek ve KadınSperm Vajinaya Değerse Hamile Kalınır Mı?

Sperm Vajinaya Değerse Hamile Kalınır Mı?

Cinsel birliktelik yaşayan çiftler arasında hamilelik konusu sürekli olarak tartışılıyor. Ters ilişki veya sürtünmeyle ilişki yaşayan kişilerde spermin vajinaya temas etme durumu ortaya çıkabiliyor. Bu durumu yaşayan çiftler arasında sperm vajinaya değerse hamile kalınır mı? Sorusu tartışmaya açılıyor.

İlk olarak bir kadının hamile kalabilmesi için gereken husus, spermin yumurtalara ulaşmasıdır. Sperm vajinaya girip, yumurtalıklara ulaşırsa hamilelik riski ortaya çıkmış olur. Ancak spermin vajinaya sadece temas etmesiyle hamilelik yaşanmaz.

Spermin vajinaya temas etmesiyle beraber vajinanın temizlenmesi gerekiyor. Kişi bakireyse eğer spermin vajinaya girip, rahme ulaşması son derece zordur. Ancak kişi bakire değilse ve sperm vajinaya giriş yaptıysa, vajinanın temizlenmesi gerekir.

Zevk Suyu Hamile Bırakır Mı?

Zevk suyundan hamile kalma işlemi de son derece merak ediliyor. Zevk suyu, spermin hızlı gitmesini sağlayan bir çeşit sudur. Ancak zevk suyunun içerisinde bir miktar sperm vardır. Bu da kişilerin hamilelik yaşamasını küçük bir ihtimalle sağlar.

Sperm Vajinaya Değerse Ne Yapılmalıdır?

Ters ilişki veya sürtünme yapan kişilerde eğer sperm vajinaya temas etmişse yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemler oluşabilecek hamilelik riskini ortadan kaldırmak içindir.

Yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Vajinaya değen spermler silinmelidir.
  • Vajina içerisine su püskürtülüp, içeriye sıçrayan spermler temizlenmelidir.

Genel olarak vajinanın temizlenmesi, hamilelik riskini son derece ortadan kaldıracaktır. Ancak spermin vajinaya değmesiyle kalma ihtimali oldukça düşüktür. Çünkü spermin vajina içerisinde oldukça derinlere girmesi gerekiyor.

Vajinaya Girmeden Zevk Suyuyla Hamile Kalınır Mı?

Zevk suyundan hamile kalma ihtimali %5 civarındadır. Üstelik vajinaya girmeden hamile kalma ihtimalide %5 oranında düşük bir ihtimaldir. Bu sebepten dolayı vajinaya girmeden zevk suyuyla hamile kalma oranı %5 şeklindedir.

Sperm İç Çamaşıra Bulaşınca Hamile Kalınır Mı?

Spermin iç çamaşıra bulaşmasıyla hamilelik oranı son derece düşüktür. Bu oran %3 civarındadır ve iç çamaşıra bulaşan spermle hamile kalan kişi bu zamana kadar tespit edilmemiştir. Spermlerin iç çamaşırda yok olması sonucu, hamilelik riski ortadan kalkmış olur. İç çamaşırdan vajinaya değen sperm, kesinlikle hamilelik oluşturmaz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar