Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaErkek ve KadınSürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Sürtünmeyle hamile kalınır mı? Sorusu pek çok kadının kafasını karıştırmaktadır. Özellikle ilk defa ilişkiye giren kızlar konuyla alakalı çok fazla bilgiye sahip değilse bu soru akıllarını kurcalar. Bilinmesi gereken şey ise sperm hücresi hareketli bir hücredir, bu yüzden sürtünmeyle beraber erkek ve kadın genital bölgeleri tamamen çıplak ise sperm hücreleri meni aracılığı ile vajinal yoldan ilerleyebilir ve gebelik meydana gelebilir.

Penisin Vajinaya Girmesi Şart Değil

Gebeliğin oluşması için illa penisin vajinaya girmesine gerek yoktur. Kadın ve erkek çıplakken erkek vajinanın üzerine boşalırsa ya da boşaldıktan sonra meni vajinaya bulaşırsa hareketli olan sperm hücreleri vajinadaki ıslaklık ile yumurtayı dölleyebilir. Bakire olan bir kadın tam cinsel birliktelik yaşanmasa bile sürtünme ile gebe kalabilir.

Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?
Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Sürtünme ile Birliktelik Sonrası Kanama

Sürtünme ile birliktelikte kadın ve erkek tamamen çıplaksa ve sonrasında kanama meydana gelmişse kızlık zarı zarar görmüş olabilir. Cinsel haz ile beraber cinsel organlar ıslanır ve vajen kayganlaşır, kayganlaşan vajinada penisin içeri girmesi kolaylaşır ve kızlık zarı zarar görür. Zarar görmesi sonucunda da kanama meydana gelir. Bu gibi durumlarda bir jinekoloğa görünmekte fayda vardır.

Kanama farklı sebeplerden dolayı da oluşabilir. Kadın ve erkeğin üzerinde çamaşır ya da kıyafet varsa ve kanama oluşmuşsa bunun nedeni vajinanın çevresinde meydana gelmiş tahriş olabilir. Kıyafetler üzerinde iken oluşan sürtünme vajinanın üzerinde yoğun ve şiddetli bir baskıya neden olabilir. Bu durum kızlık zarının zarar görmesine dahi neden olabilir. Ayrıca kanama olmasa dahi kızlık zarı zarar görmüş olabilir.

Bu noktada bilinmesi gerekenler;

  • Herkesin kızlık zarı bir değildir
  • Fizyolojik sebepler kızlık zarını etkiler
  • Sperm canlıdır, uygun mesafede olursa rahim duvarına tutunarak gebeliğe neden olabilir şeklinde sıralanır.

Kıyafet Varken Sürtünmek

Genç kızların çoğu birliktelik yaşamak istemeyip kıyafet üzerinden sürtünme yöntemini tercih etmektedir. Gebe kalabilmek için sperm hücrelerinin vajinal kanaldan geçmesi ve yumurtaya ulaşması gerekir. Bu sayede döllenme gerçekleşir ve hamile kalma riski artar. Kadının üzerinde kıyafetler varsa sperm-vajina girişi olamayacağından hamile kalma riski bulunmaz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar