Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaErkek ve KadınTers İlişki Sonrası Ağrı Nasıl Geçer?

Ters İlişki Sonrası Ağrı Nasıl Geçer?

Cinsel birlikteliğin vajinal değil de anal yolla gerçekleştirmesine ters ilişki adı verilir. Kimilerinin hiç denemek istemediği kimilerinin ise vazgeçilmezi olan bu ilişki çeşidinin, kendine has bazı problemleri vardır. Ters ilişki sonrası oluşabilen ağrı hissi, ters ilişki yaşayan çiftler için oldukça önemli bir problemdir. Ters ilişki sonrası oluşan bu ağrı, daha sonraları çiftlerde ters ilişkiden kaçınmaya sebebiyet verir. Peki, ters ilişki sonrası ağrı nasıl geçer?

Ters İlişki Sonrası Oluşan Ağrıdan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Ters ilişki sonrası oluşan ağrı, bazen dayanılmaz boyutta olur ve kişinin normal hayatına devam etmesini güçleştirir. Aynı zamanda bir sonraki ilişki için olumsuz düşüncelere sebebiyet verir. Ama aslında ters ilişki sonrası oluşan bu ağrının çözümü vardır. Ters ilişki sonrası ağrı yaşayan kişilerin bu tavsiyelere uymaları, ağrılarını geçirecektir. Peki, bu tavsiyeler nelerdir ve ters ilişki sonrası ağrı nasıl geçer?

  1. Ağrı Kesici Krem Kullanmak: Ağrı kesici kremi anal bölgenin içine ve etrafına sürmek hafif ağrılarda tek başına çare olabilir.
  2. Kas Gevşetici Krem Kullanmak: Anal bölge, oluşan ağrı sebebiyle anal bölge kaslarını kasar. Kasılan bu kaslar, ağrının daha da artmasına sebep olur. Kas gevşetici krem kullanarak bu bölgenin rahatlaması sağlanır.
  3. Sıcak Duş Banyosu: Sıcak suyla anal bölgenin yıkanması, anal bölge kaslarını gevşetir. Bu gevşeme ise, ağrıyı geçirmede faydalıdır.
  4. Kabızlıktan Kaçınmak: Kabızlık anal bölge için başlı başına bir sorundur. Anal bölgede var olan ağrıyı artırır. Ters ilişki sonrası ağrısı olanların, kabızlık yapıcı durumlardan kaçınmaları gerekir.

Ters ilişki sonrası ağrı, yukarıdaki tavsiyeler eksiksiz bir biçimde uygulanarak geçer. Ancak anal bölge kaslarının ya da bağırsaktaki kasların büyük oranda zarar gördüğü durumlarda ağrıyı geçirmek için, bu tavsiyeler yetersiz kalır. Böyle bir durumda acilen en yakın hastaneye başvurmak gerekir.

Ters İlişki Sonrası Ağrı Nasıl Geçer?
Ters İlişki Sonrası Ağrı Nasıl Geçer?

Ters İlişki Sonrası Ağrı Yaşamamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ters ilişki sonrası ağrı, kişinin kendini kasmasından ya da anal bölgenin kuru kalmasından dolayı olur. Ters ilişkiden önce kişi; ılık bir duş alıp, iyice gevşeyip öyle ilişkiye girmelidir. Anal bölgeye de kayganlaştırıcı krem sürülerek, yumuşatılması gerekir. Bu şekilde olsa bile ilişkiden sonra ağrı hissedilebilir. Ama hissedilen bu ağrı, hastaneye gidilmesi gerekecek düzeyde olmaz ve yukarıdaki tavsiyelerle rahatça geçer.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar