Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaYaşam TarzıTariflerWaffle Nasıl Yapılır? İçine Ne Konulur?

Waffle Nasıl Yapılır? İçine Ne Konulur?

Herkes tarafından sevilerek tüketilen bu tatlının yapım aşaması oldukça basit olmaktadır. Böylece waffle nasıl yapılır? içine ne koyulur? Bu ve benzeri soruların cevabı en güzel şekilde verilmiş olur. Waffle için öncelikle kıvam çok önemlidir. Hamurunuzun kıvamı ne çok akışkan ne çok katı olmalıdır.

Bu tamamen çırpma şeklinizi ve içine koyduğunuz un miktarına göre değişir. Waffle’ın malzemeleri oldukça basit malzemelerden meydana gelir.

Öncelikle içine konulacak malzemeler arasında un ve şeker muhakkak bulunur. Aromasını tatlandırmak isteyen kişi yine aynı şekilde koyacağı içeriği kendi belirler.

Waffle Hangi Ürünlerin Konulması ile Oluşur?

Waffle tarifi için muhakkak belli başlı ürünler tercih edilir. Bu ürünlerin sıralaması şu şekilde yapılır;

  • 2 adet yumurta
  • 1 su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 2 su bardağı un
  • Bir paket vanilya
  • Bir çay kaşığı tuz

Bu malzemelerin bir kaba aktarılması ile birlikte tarifin iç malzemeleri hazırlanmış olur.

​​Waffle’ın Üstüne Hangi Malzemeler Konulur?

Kişi genellikle bu tatlının üstüne koyacağı malzemeyi kendi belirler. Genellikle waffle’ın üstü için ilk tercih edilecek malzemelerden biri çikolata olmaktadır. Gerek aromatik yapısıyla gerekse tadıyla oldukça kıvam yakalayan bir malzeme olarak bilinir.

Sonrasında ise üstüne muz ve benzeri birçok meyve konulabilir. Genellikle çilek ve damla çikolatası da çok fazla tercih edilir. Fındık ya da fıstık ezmesi de kullanıldığı için waffle fazlasıyla tatlı bir hale gelebilir.

Waffle Nasıl Yapılır? İçine Ne Konulur?
Waffle Nasıl Yapılır? İçine Ne Konulur?

Waffle Nasıl Tüketilir?

Waffle tüketilirken kesinlikle hafif sıcak olması gerekir. Böylece üstündeki çikolata eriyerek waffle’ın içine kadar işler ve waffle’ı daha tatlı bir hale getirir. Bu yüzden sıcaklık ayarı bu tatlı konusunda çok önemli olur. Hamurunun ne çok kalın ne çok ince olması gerekir. Hamurun kıvamını verirken kişinin muhakkak buna dikkat etmesi gereklidir.

Waffle Nasıl Hazırlanır?

Hamur oluştuktan sonra sıcak bir tavaya dökülme işlemi yapılır. Önlü arkalı pişirilen bu hamur bir tabağa konulur. Üstüne sürülecek olan çikolata tercih edildikten sonra üstü süslenmeye başlar. Genellikle bonibon ve küçük çikolatalar da çok fazla kullanılır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar