Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaErkek ve KadınZevk Suyundan Hamile Kalınır Mı?

Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı?

Zevk suyu erkeklerde, orgazm öncesi geldiği düşünülen bir sıvıdır. Oysa zevk suyu cinsel ilişkinin her anında gelebiliyor. Bazı erkeklerde ise cinsel ilişkiye başlamadan önce zevk suyu geldiği görülüyor.

Zevk suyu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler genelde zevk suyundan hamile kalınır mı? Sorusuna yanıt arıyor. Uzman kişilere göre zevk suyundan hamile kalmanın ihtimali son derece düşüktür. Ancak bu düşük ihtimal zevk suyundan hamile kalınmayacağı anlamına gelmiyor.

Zevk suyunun içinde birazda olsa sperm bulunuyor. Bu spermler zevk suyu ile birlikte rahim bölgesine düşebiliyor. Bu da kadının hamile kalmasına neden olabiliyor.

Zevk Suyu Hakkında Yanlış Bilinenler

Genel olarak zevk suyundan hamile kalınır mı? Sorusuna yanıt arayan kişiler zevk suyu hakkında yanlış bilgilere erişim sağlıyor. Genellikle insanlar zevk suyu ile ilgili yanlış bilgilere sahipler ve bu yanlış bilgileri sürekli olarak insanlara aktarıyorlar.

Zevk suyu ile ilgili yanlış bilinenlerin doğrusu şu şekildedir;

  • Zevk suyu içerisinde az miktarda sperm bulunuyor ve kadınların hamile kalmasına neden olabiliyor.
  • Zevk suyu ve sperm aynı sıvılar değillerdir. Tam anlamıyla birbirlerinden farklı vücut sıvılarıdır.
  • Zevk suyu cinsel ilişkinin her anında ortaya çıkabiliyor. Bazı erkeklerde ise cinsel ilişki öncesi ortaya çıkabiliyor.
  • Zevk suyunun en önemli görevi spermleri yumurtaya hızlı bir şekilde ulaştırmaktır.

Zevk suyu ile ilgili bilinen tüm yanlışların doğrularını bu şekilde sıralanıyor.

Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı?
Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı?

Zevk Suyundan Hamile Kalmak

Zevk suyundan hamile oldukça mümkün bir durumdur. Zevk suyunun içerisinde yer alan spermler yumurtaya ulaştığında kadının hamile kalması mümkündür. ‘Zevk suyundan hamile kalınır mı?’ sorusunun cevabı: ‘Evet’ şekline veriliyor.

Yumurtalama Dönemi Zevk Suyundan Hamile Kalmak

Halk tarafından merak edilen bir diğer soru ise yumurtlama döneminde zevk suyundan hamile kalmak hakkında oluyor. Yumurtlama dönemi, kadınların hamile kalma ihtimalinin en yüksek olduğu dönemdir.

Çiftlerin çoğu geri çekilme yöntemini kullansalar dahi hamile kalabiliyorlar. Kadınların hamile kalmasını sağlayan zevk suyu ise yumurtlama döneminde de büyük bir rol oynar. Yumurtlama döneminde zevk suyundan hamile kalmak kaçınılmaz bir durum oluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

En popüler

son yorumlar